Memorial Sağlık Grubu, Diyarbakır'da 35 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği hastanesiyle bölgede sağlık turizmi alanında öncü olmayı hedefliyor.

Editör
03.11.2011

 

Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç, Diyarbakır'da, 35 milyon dolarlık yatırımla, 15 bin metrekarelik kapalı alana sahip hastanenin, 400 kişilik medikal ve idari kadrosu ile hizmet vereceğini söyledi.

Genç, hastanenin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında şöyle konuştu: "35 milyon dolarlık yatırımla 15 bin metrekarelik kapalı alana sahip hastane, 400 kişilik medikal ve idari kadrosu ile hizmet verecek.140 yatak kapasiteli hastanede 6 ameliyathane bulunuyor. SGK anlaşmaları kapsamında tüm branşlarda SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve devlet memurlarına hizmet verilecek.

Amaç yakın coğrafyadaki hastaları da Diyarbakır'a çekmek Hastanemiz Diclekent'te, havaalanına yakınlığı ve merkezi konumu açısından stratejik bir noktada yer alıyor. Bu sayede sadece Diyarbakır halkı değil Batman, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis gibi yakın illerden ve yurtdışından gelecek hastalarımız da son derece rahat şekilde hastanemize ulaşabilecekler. Hastanemiz komşu ülkeler için de önemli bir alternatif olacak. Diyarbakır hastanemize yakın coğrafyadan özellikle Irak'tan büyük ilgi olacağını düşünüyoruz. Artık yabancı hastalarımıza İstanbul ve Antalya'daki hastanelerimizin yanında, Diyarbakır hastanemizde de tedavi olma olanağını sunarak, bölgede sağlık turizmi alanında öncü olmayı amaçlıyoruz."

Kaynak : Milliyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account