“Yeni Nişantaşı’nın mimarı” anlayışıyla başta Nişantaşı olmak üzere şehir merkezinde gerçekleştirdiği projelerle tanınan Keten İnşaat A.Ş, Hollandalı ünlü mimar Mark Joubert ile proje partnerliği anlaşması imzaladı.

Editör
01.11.2011

“Yeni Nişantaşı’nın mimarı” anlayışını benimseyen ve Etiler, Taksim, Cihangir gibi şehrin önemli merkezlerinde projeler geliştiren Keten İnşaat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve mimar Ferhat Keten ve EMR ortağı Ali Emrah Ünlü,  Hollandalı mimar Mark Joubert  ile birlikte “JUKA” adıyla yeni bir ortaklık gerçekleştirdi.

Joubert-Ünlü-Keten Architects’in kısaltması ile oluşturulan “JUKA” ile Keten İnşaat A.Ş.,  Mark Joubert ve Ali Emrah Ünlü, mimarlık alanında iddialı projeler gerçekleştirmek için bir araya geldi.

Keten İnşaat A.Ş, bu iş birliği sonucunda Rotterdam ve İstanbul’da ofis açacak. Juka’nın geliştireceği  projeler ile, mimari  ve kentsel tasarım yönünün yanı sıra ekolojik teknoloji kullanımını da güçlendirecek olan Keten İnşaat A.Ş, Mark Joubert ile birlikte Hollanda  ve Türkiye’de projeler gerçekleştirecek.

Partnerlik anlaşması sayesinde Keten İnşaat A.Ş’nin, gayrimenkul geliştirme ve restorasyon konusundaki deneyimi, Mark Joubert’in sürdürülebilir şehir planlaması  ve ekolojik yapılar konusundaki uluslararası deneyim ile birleşmiş olacak.

Ferhat Keten: ‘Avrupa’daki fırsatları takip edeceğiz’

Keten İnşaat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Keten, Mark Joubert ve Ali Emrah Ünlü  ile kurulan ortaklığı ile ağırlıklı olarak Türkiye’de  gerçekleştirecekleri projelerin yanı sıra  Avrupa’daki fırsatları da takip edecekleri söyledi.

Uygun şartlar olduğu takdirde yurt dışında yatırımcı da olabileceklerini söyleyen Ferhat Keten, “JUKA ile özellikle şehirler için master planlama önerilerinin hazırlanması yurtdışında gelişen trend ve konseptlerin Türkiye’de uygulanması, ekolojik tasarımlar konusunda iddialı bir ortaklık oluşturuldu” dedi.  

Ferhat Keten, Ali Emrah Ünlü, Mark Joubert ile gerçekleştirdikleri partnerlik anlaşması ile mimarlık yanlarını daha güçlendirerek, hem yurt içinde hem de yurtdışında iddialı projeler gerçekleştirmek için daha güçlü bir yapıya kavuştuklarını söyledi.


Partnerlik anlaşması sayesinde Keten İnşaat A.Ş’nin, gayrimenkul geliştirme ve restorasyon konusundaki deneyimi, Mark Joubert’in sürdürülebilir şehir planlaması ve ekolojik yapılar konusundaki uluslararası deneyim ile birleşmiş olacak.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account