Contract Company RICC firma sahibi Adnan Bostan, şu an devam eden ve yıl sonuna kadar teslim edecekleri projelerle tam kapasite çalıştıklarını ifade etti.

Editör
01.11.2011

Bakü ve Rusya’da bulunan ofislerini de 2012’de Rusya 2013’de Bakü olmak üzere mağazalara çevireceklerini vurgulayan Bostan, “Yeni şirketimiz yeni döneme çok basarılı başladı. Bu doğrultuda 2012 yılı ciro hedefimiz 20 milyon dolar. Bu yolda sağlam adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

RICC’in çok genç dinamik yeni bir firma olduğuna dikkat çeken Bostan, şu anda Kağıthane’de 3 bin 500 metrekarelik bir alanda işçilik ve malzeme kalitesinden ödün vermeden ahşabı iskeletten mobilyaya, ciladan lakeye, lakeden döşemeye kadar işlediklerini söyledi. Bostan, imalatlarının yüzde 75’inin Rusya, Ukrayna, Türkmenistan, Yunanistan, Bulgaristan, Azerbaycan, Romanya ve Türkiye’de yaptıkları kendilerine özgü dekorasyon çalışmaları olduğunu kaydetti.

Kalan yüzde 25’ini ise yurtdışında bayilik verdikleri mağazaların ve yurtiçindeki kendi mağazalarının tasarım mobilyalarının kapsadığını belirten Bostan, “Klasik mobilya ürettiğimiz için geçen yüzyılların yaşam çizgilerini göz ardı etmeden günümüz yaşam çizgileri ile ortak bir yol izleyip mobilya üretmek amacındayız” şeklinde konuştu.

Firmaları için öncelikli olarak ihracatın çok büyük önem arz ettiğini vurgulayan Adnan Bostan, hem ülke ihracatının artması hem de Türk malı imajının yükselmesi adına ürettikleri klasik mobilyalarda kalite, ambalaj, satış öncesi ve satış sonrası hizmetler ve tasarım konusunda yoğun çalışmalarda bulunduklarını aktardı.

Yurtdışındaki bazı bayilerin Türkiye’de imal ettikleri mobilyaları Türk malı olarak satamadıklarına değinen Bostan, bunun en önemli nedeninin Türk ürünlerinin üzerindeki kötü imaj olduğunu söyledi.

Bostan, “Geçmişte bu kötü imajı yaratanlara karşı günümüzdeki firmalar, olağanüstü bir çabayla çalışıyor. Sadece bizim değil, şu anda bütün meslektaşlarımın çabalarının bu yönde olduğuna inanıyorum.

Çünkü imajımız üzerindeki olumsuzluğu ne zaman yıkarsak işte o zaman hem ürettiğimiz üründeki karımızın hem de üretim kapasitemizin yükseleceği kanaatindeyim.”
 

KAYNAK:Kobiden.com

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account