Bursa'nın en büyük açık alana sahip alışveriş merkezini İnegöl'de açan Kırcalı Yapı, bu yatırımıyla bölgedeki önemli bir açığı kapattı.

Editör
01.11.2011

AVM'yi 3 ayda İstanbul, Düzce, Ankara, Kütahya, Eskişehir başta olmak üzere pek çok ilden yarım milyon kişi ziyaret ederken, doluluk oranı da yüzde 92'ye ulaştı.

İnegöl AVM'yi haziran ayında açtıklarını ve 3 ay gibi kısa bir sürede yarım milyondan fazla kişinin ziyaret ettiğini anlatan Kırcalı Yapı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Kırcalı, İnegöl Belediyesi'nin arazisi üzerine yap-işlet-devret modeliyle inşa edilen AVM'nin ilçeye önemli katkı sağladığını ifade etti.

10 milyon 500 bin TL bedelle 30 yıllığına İnegöl Belediyesi'nden kiralanan arazi üzerine kurulan AVM'nin açık alışveriş merkezi konsepti, sokakları ve marka karması ile Marmara Bölgesi'nin en iddialı AVM yapılarından birisi olduğunu ifade eden Kırcalı, "AVM, 70 bin metrekare alana inşa edildi.

45 bin metrekarelik alana yayılan özel bir peyzaja ve 33 bin metrekare kiralama alanına sahip, Türkiye'nin en büyük meydanlı açık alışveriş merkezi. İnegöl AVM sadece Bursa'nın ilk açık alışveriş merkezi olarak değil, etkileyici, modern, yenilikçi mimarisi ve değerli marka karması ile de ilklere imza attı.

Ayrıca AVM kadrosunda ve mağazalarda toplam 650 kişilik istihdam sağlandı. İnegöl AVM müşterilerine 75 mağaza/marka ve 14 kafe/restoranda kaliteli ve fırsatlarla dolu alışverişi sağlıyoruz" açıklamasında bulundu.

İnegöl AVM'nin açık hava konsepti itibariyle Türkiye'de 8. sırada yer aldığına dikkat çeken Alaattin Kırcalı, "Bir Bursalı olarak İnegöl'e böyle bir yatırım kazandırmaktan mutluyuz.

İnegöl kendi kaynaklarıyla, devletten destek almadan yatırımlarını sürdürebilen, her yıl dış ticaret fazlası veren ve ekonomik anlamda pek çok ilden daha önde olan bir ilçe. AVM konsepti de bu hareketin bir parçası olarak inşa edildi" dedi.

Kırcalı, Bursa Ankara yolu üzerinde bulunan AVM'nin İnegöl ve Bursa'nın yanı sıra İstanbul, Düzce, Ankara, Kütahya, Eskişehir illeri başta olmak üzere pek çok ilden gelen ziyaretçilerin uğrak yeri olduğunu belirterek, "İnegöl AVM'yi düzenlediğimiz farklı faaliyetlerle kaliteli zaman geçirmek isteyenlere de tahsis ettik.

Şu anda doluluk oranı yüzde 92. Çeşitli markalarla görüşmeler sürüyor. Öte yandan AVM'yi haziran ayında 121 bin, temmuz ayında 196 bin, ağustos ayında 217 bin kişi ziyaret etti. Bu büyük bir rakam" diye konuştu.
 

KAYNAK:Kobiden.com

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account