“Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler” Büyüledi...

Editör
31.10.2011

Türkiye’nin müzikte üstün yetenekli gençlerini bulup desteklemek amacıyla Onduline Avrasya sponsorluğunda Güher & Süher Pekinel tarafından başlatılan proje kapsamında seçilen üstün yetenekli gençlerimiz ilk konserlerini Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda, Ankara Bilkent Konser salonunda ve son olarak İzmir Sabancı Kültür Sarayı’nda coşkulu bir seyirci topluluğu karşısında verdiler.

Konserlerde, genç yeteneklere Borusan Quartet’in viyola sanatçısı Efdal Altun eşlik ederken, son eserleri Güher & Süher Pekinel seslendirerek seyircilere unutulmaz dakikalar yaşattırdılar.  İlk konserlerinde dakikalarca ayakta alkışlanan genç yetenekler defalarca sahneye davet edildiler.

“Türkiye’nin müzik alanında üstün yetenekli gençlerini keşfetmeye” yönelik proje kapsamında seçilen Dorukhan Doruk (Çello), Elvin Hoxha (Keman), Eren Aydoğan (Piyano), Veriko Tchumburidze (Keman), Yunus Tuncalı (Piyano), Kıvanç Tire (Keman), Yusuf Çelik (Çello), Ege Banaz (Klarinet) ve Yağızcan Keskin (Klarinet), G. Cassado, G. Tartini, M. Ravel, P. de Sarasate, F. Mendelssohn, S. Rachmaninoff ve R. Schumann’ın eserlerini mükemmel bir şekilde yorumladılar.

Konserler öncesinde seyirciye hitap eden Onduline Avrasya CEO’su Burhan Karahan, ülkelerin üzerinde yükselebileceği iki önemli kanattan birinin bilim, diğerinin sanat olduğunu ve özellikle sanatın yaşamı yaşanır kılan bir öğe olduğunu belirterek, “Şirketlerin toplumdan aldığını sosyal sorumluluk projeleriyle topluma geri vermeleri gerektiğini ve Onduline Avrasya olarak gelecek vaad eden yetenekli müzisyenlerin dünya çapında sanatçı olmalarını sağlayacak yolda destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını” ifade etti.

Dergisi
KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account