İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin camilerdeki bakım ve onarım çalışmaları, kentin protokol camii olarak bilinen Bostanlı Beşikçioğlu ile başladı.

Editör
31.10.2011

Camiler Haftası nedeniyle Ekim ayı içerisinde 60 caminin temizliğini gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de kentteki tüm camilerin boya, bakım, onarım, bahçe düzenlemesi gibi ihtiyaçlarını gidermek üzere harekete geçti.

Son bir ay içinde halıların yıkanmasından camların silinmesine, tuvalet ve abdesthane gibi bölümlerin dezenfekte edilmesinden avizelerin temizliğine kadar camilerde çok kapsamlı bir çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi, Müftülükle yapılan görüşmelerin ardından bakım-onarım çalışmalarına da başladı.

Bu uzun soluklu hizmetin startı ise İzmir’in protokol camisi olarak bilinen Bostanlı Beşikçioğlu Camii’nde verildi.İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZBETON şirketi, Nisan 2007 – Aralık 2009 arasındaki dönemde İzmir’deki 701 okul ile ibadethane, sağlık ocağı, hastane gibi kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki iyileştirme ve yenileme çalışmalarını gerçekleştirmişti.


Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account