Kırıkkale'nin Yahşihan İlçesi'nin Irmak beldesi yakınlarına 'Anadolu Harekatı' adı altında ilk planda 2 bin konut yapan Fiyapı, deprem bölgesinde 500 konut yapıp, depremzedelere hibe edecek.

Editör
31.10.2011

Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, Van depremi ile birlikte yaraların hızla sarılmaya başlandığını anlattı.İnan, "Anadolu'nun duyarlı insanları, deprem anından hemen sonra harekete geçip, gücü yettiğince yardımda bulundu.

Yardım gecesinde Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı olarak bölge halkının yaşadığı sıkıntılara büyük ilaç olacak 500 konutun bağışlanacağı müjdesini verdim. En kısa zamanda deprem bölgesinde yaşayan insanlarımızı sevindirmeye hazırım" dedi.

Anadolu'da konut yapma projelerine Kırıkkale'den başladıklarını belirten İnan, şöyle devam etti:"50 ilde biz bu projeleri yapacağız kısmet olursa, Van da bu illerin içerisindeydi.

2013-2014'de yapmayı planlarken, böyle bir durum olunca dedik ki biz bunu hemen geri çekelim ve burada yapacağımız 500 konutu da oradaki ihtiyaç sahiplerine hibe edelim. Zor günlerinde onlara destek olabilmek adına böyle bir karar verdik."

Fikret İnan, deprem bölgesinde inşaatına hemen başlayacakları 35 bin lira maliyeti olan '2+1' konutları 1 yılda tamamlayıp, depremzedelere hibe edeceklerini belirtti:"Herkese örnek olsun istedik.

Deprem bölgesinin yaralarını saralım ve ivedi bir şekilde oradaki insanların mağduriyeti ortadan kalksın istiyoruz. İnşallah bizim gibi diğer inşaat firmaları da bu tarzda bağışlar yaparlar ve oradaki sokakta kalmış insanlar en kısa zamanda evlerine, yuvalarına kavuşurlar."
 

KAYNAK:Ntvcnbc

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account