6. KENTSEL ALTYAPI SEMPOZYUMU’NDA PAKPLAST FARKI

Editör
28.10.2011

Kentsel altyapı sorunları ve çözüm  yöntemlerinin tartışılması amacıyla her yıl düzenlenen Kentsel Altyapı Sempozyumu; üniversite, kamu kurumları, yerel yönetimler, özel sektör ve gönüllü kuruluşlar gibi çok çeşitli kesimlerde çalışan ilgililerin bir araya gelmeleri adına önemli bir platform oluşturuyor.

Bu yıl 14-15 Ekim tarihleri arasında altıncısı düzenlenen sempozyumun ana sponsorları arasında yer alan Pakpen Şirketler Grubu markası Pakplast, sempozyumun düzenlendiği Antalya Porto Bello Hotel’de kurduğu stand ile misafirlerini ağırladı.

Sempozyumun gözdesi Pakplast…

Ülkemizde yaşanan hızlı kentleşme, plansız yapılaşma, kontrolsüz mekânsal büyüme teknik olarak altyapı planlanmalarını da yakından etkiliyor.

Kentsel altyapı, modern kentleşme hedefi için son derece önemli olsa bile birçok kentimizde teknik altyapı sunumlarının iyileştirilmesine gereksinim duyuluyor.

Sempozyumun ikinci gününde Pakpen Şirketler Grubu Alt Yapı Proje Yöneticisi Mehmet Şahin, “Alt Yapı Su Taşıma Sistemlerinde Uzun Ömürlü ve Ekonomik Çözümler” başlıklı bir sunum yaptı.

Konuşmasına şehircilikte alt yapı çözümlerinin M.Ö. 5000’li yıllarda içi oyulmuş ahşap ve ağaçlarla başlandığını belirten Şahin, çeşitli aşamalardan geçerek bugün polietilen malzeme ile üretilen borulara nasıl gelindiğini anlatarak başladı.

Şahin, günümüzde politilen boruların uzun ömürlü, güvenilir, hijyen, çevreye duyarlı ve ekonomik olduğu için tercih edilmesi gerektiğini vurguladı.

Kısa zamanda yaptığı yatırımlarla, Avrupa’nın ilk 10 boru üreticisi haline gelen Pakplast ürün ailesinin, gelişen şehircilik ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandığını da konuşmasında belirten Şahin, “Artan nüfusla beraber gelişen ihtiyaçlara doğru orantılı olarak modern şehircilik kavramı ortaya çıkmıştır.

Modern şehirciliğin ana kurallarından biri, bina atıklarının ekonomik ve çevreye duyarlı olarak uzaklaştırılmasıdır. Bu amaç doğrultusunda, altyapı yatırımları kolay, hızlı uygulanabilir ve uzun ömürlü olmak zorundadır.

Kullanılan sistemin, yüzde 100 güvenli bağlantı metodlarına imkân vermesi ise çevre duyarlılığı açısından olmazsa-olmaz bir kuraldır” dedi.

Antalya 6. Kentsel Altyapı Sempozyumu’nun son gününde düzenlenen Gala Gecesi’ne sempozyum katılımcıları ve sponsorlar davet edildi. Bu özel gecede Pakpen Şirketler Grubu markası Pakplast’a sempozyuma katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Plaketi Pakplast adına Pakpen Şirketler Grubu Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Hale Kuyucu Fırat aldı. Fırat, teşekkür plaketini alırken yaptığı konuşmada;  “Kentsel altyapı sorunlarının giderilmesi kurumlardan şirketlere hepimizin ortak görevidir.

Pakpen olarak kentsel gelişim süreçlerinde sorumlu şirket olmayı ve işbirliği gösterdiğimiz tüm kurumlarla bu ortak bilincin oluşturulması konusunda var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account