FERROLI Türkiye,2011’in son çeyreğine yeniliklerle girdi

Editör
28.10.2011

Dünya’da 60 yılı aşan, Türkiye’de ise 25 yıla yaklaşan bir deneyimle ısıtma ve soğutma sektörünün öncü firmalarından olan Ferroli, 2011’nin son çeyreğine hızlı bir giriş yaptı.

Merkez binasını Dudullu OSB’den Ümraniye’ye taşıyan Ferroli, yeni yapılanmasıyla pazardaki iddialı hedefleri için çok daha elverişli bir organizasyon yarattı. Ferroli cephesinde 2011’in diğer bir yeniliği ise 2007 yılında kurulan Ege Bölge Müdürlüğü’nün Gaziemir’den Alsancak’a taşınması oldu.
 
2007 yılında kurulan ve 2010 da Ferroli Türkiye cirosunun yüzde 10’unu tek başına gerçekleştiren İzmir Bölge Müdürlüğü, tüketicilerine daha kolay ulaşarak talepleri daha kısa sürede çözmek ve hizmet kalitesini artırmak için Alsancak’a taşındı.

İzmir pazarındaki dinamiklere uygun ürün gamıyla bölgede hizmet veren Ferroli, yeni konum avantajıyla 2013’e kadar Ege’deki pazar payını yüzde 15’e çıkarmayı hedefliyor.
 
Dünyadaki son teknolojinin kullanıldığı geniş ürün yelpazesiyle hizmet sunan,  faaliyetlerini enerji tasarrufunu ve müşteri beklentilerini ön planda tutarak gerçekleştiren Ferroli Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Çetin Çakmakçı, “Ferroli olarak müşterilerimizin ve pazarın ihtiyaçları doğrultusunda aksiyon alabilmek bizim en güçlü yanlarımızın başında geliyor.

Tüketici trendleri Türkiye’de de şu anda dünya ile paralel olarak ilerliyor ve enerji verimliliği sağlayan ürünlere olan talep her geçen gün artıyor. Biz enerjinin verimli kullanılmasını halka anlatarak bilinç yaratmaya çalışan ilk firmalardan biriyiz.

2008 yılında ürünlerimizin sağladığı enerji tasarrufunu yurtdışında aldığımız sertifikaların yanı sıra Türk halkının da güveneceği bağımsız bir eğitim kuruluşu olan Yıldız Teknik Üniversite’sine onaylattık. Geçtiğimiz yıl ‘Binalarda Enerji Perfomansı Yönetmeliği’yle ilgili tüketicileri bilgilendirmek için  ‘Enerji Verimliliği Hakkında 20 Soru-Cevap’ mini el kitapçığı hazırladık.

Kitapçık, BEP ile ilgili birçok konuyu kolay anlaşılabilecek bir şekilde anlatırken, tüketicilerin seçimlerini doğru şekilde yapmasına yardımcı olacak tüm bilgileri içeriyor.

Türkiye genelinde Ferroli bölge müdürlükleri ve yetkili satıcılarından dağıtılıyor. Daha önce de ‘Kombi Hakkında 50 Soru-Cevap’ kitapçığı hazırlayarak benzer bir bilgilendirme çalışması yapmıştık ve çalışmamız gerek sektör gerekse de tüketicilerden yoğun ilgi görmüştü.

Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlenen yerel festivallere ve farklı organizasyonlara katılıyor, Ferroli Infomobil aracı ile tüketicilere ulaşarak enerji tasarrufu için doğru sistem seçimini anlatıyoruz.

Yeni merkez binamız ve bölge müdürlüğümüzün konumuıyla bu çalışmalarımızı halka çok daha kolay ulaştırabileceğiz” dedi.
Ferroli, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de sektörde bir ilke imza attı. Uluslararası bağımsız denetleme ve belgelendirme kuruluşu Szutest, müşteri taleplerini ele alma süreçleri bakımından denetlediği Ferroli’ye Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi ISO 10002:2004 Belgesi verdi.

Bugüne dek uyguladığı yönetim politikalarında müşteri memnuniyetini, öncelikleri arasında her zaman ilk sırada tutan Ferroli; aynı zamanda Türkiye’de, ısıtma - soğutma sektöründe bu belgeye sahip ilk ve tek firma olma özelliğini taşıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account