Markalı ve Nitelikli Konut Sektörü Markalı Yan Sanayiine Cesaret Verdi…

Editör
28.10.2011

Türkiye’de her sektörde yaşanan markalaşma stratejileri markalı konut sektörünün desteğini alan yerli yan sanayiine de cesaret verdi.  Yüzde yüz yerli marka Adell Armatür Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ali Topçu, İnanlar İnşaat organizasyonuyla kamuoyuna yaptıkları yerli marka çağrısının bir başlangıç olduğunu konut için markalı değer üreten  yerli firmaların  Kuzey Afrika’dan Avrupa Birliği’ne kadar rekabet eder düzeye geleceklerini söyledi.

Yeni bir küresel dalgalanma beklentilerinin yaşandığı  bir dünyada yerli markalar için fırsatlar oluştuğunu belirten Adell Armatür Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ali Topçu, markalaşma çalışmalarına yeni yatırımlar ve Avrupa’dan alacakları yeni bir markayla devam edeceklerini söyledi.

Recep Ali Topçu “Markalı ve nitelikli konut üretimi inşaat yan sanayine de cesaret ve güç verdi. Konut üreticileri yerli sanayi ile markalaşma sürecini gerçekleştirmeyi tercih ediyor.

Çünkü yerli markayla birlikte ilerlemek hem onlar için satış sonrası hizmetler anlamında müşteri memnuniyetini garanti altına alıyor hem de peşlerinden yan sanayilerine de güç veriyor.

Emek yoğun bir sektör olan banyo ve mutfak armatürleri sektöründe yerli ürün tercihi gerek cari açığımızın ve işsizliğin önlenmesinde pek çok faydalar sağlayacaktır milli ekonomimize. Adell armatürleri ülkemizin ilk 6 yıl satış sonrası servis garantisi ile satılan ürünlerdir.

Müşteri hizmetlerimizi, sektörde ilki gerçekleştirerek kurmuş ve SGS tarafından belgelendir olduğumuz ISO 10002 Müşteri Hizmetleri ve Şikayet Yönetim Sistemi ile sistematik halde yürütüyoruz.

Müşteri memnuniyeti çalışmalarımız ile üretim, pazarlama iletişimi ve satış sonrası müşteri hizmetlerine odaklanmış durumdayız” şeklinde konuştu.

Adell Armatür’ün 30 yıllık bir firma olmanın deneyimlerini şimdi kurumsallaşma ve profesyonellerle çalışma ile birleştirdiğini, 30. yılında 30 ülkeye ihracat yaptıklarını ve 3’ncü kuşağın etkin yaklaşımlarıyla büyüme sürecini hızlandırdıklarını anlatan Recep Ali Topçu, 2011 yılının tahminlerinin ötesinde bir büyüme ile gerçekleştiğini, yıl sonuna kadar 100 Milyon TL satış hâsılatı hedeflediklerini söyledi.

İnşaatçılıktan gelen bir aile olarak inşaatı, konut satın alan müşterilerin beklentilerini ve markalı konut yapan konut yapımcılarının beklentilerini iyi bildiklerini belirten Recep Ali Topçu, yeni yatırım planlarıyla ilgili olarak da mevcut fabrika ve yönetim binasının birkaç katı büyüklüğünde bir tesis daha kurma düşüncelerinin olduğunu, “ulaşılabilir konfor ve nitelik” anlayışıyla herkese lüks sayılan tarzı uygun koşullarlla buluşturmaya çalıştıklarını, markalı ve nitelikli ürünleriyle sağlanacak büyüme ile ilk 500 firma arasına girmek istediklerini belirtti.

Yurt dışından uluslararası piyasalarda bilinen bir markayı da gelişen dönem içerisinde gruplarına katmak istediklerini belirten Recep Ali Topçu Almanca’da “soylu ve asil”, Osmanlıca’da ise “pek adil” anlamına gelen Adell markalarının 72 ülkede tescil edildiğini ve ana marka olarak adell ile devam edeceklerini söyledi.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account