Siemens Akıllı Şebekeler İnovasyon Yarışması yeni ve yaratıcı fikirleri bekliyor

Editör
28.10.2011

Akıllı Şebekeler, mevcut enerji şebekelerinin daha esnek ve akıllı hale gelmesinde önemli bir rol oynuyor. Siemens, dünyada enerji dönüşüm zincirinin tümünü kapsayan dünyanın tek entegre enerji şirketi olarak, kapsamlı Akıllı Şebeke teknolojileriyle enerji sektörünün giderek artan ve karmaşık sorunlarına vizyon getiren akıllı çözümler sağlıyor.

Siemens, düzenlediği Akıllı Şebekeler İnovasyon Yarışması ile akıllı şebekelerin gelişmesine katkıda bulunacak, küresel bir platform oluşturmayı hedefliyor.

Yarışmaya katılacak kişiler ise fikirleri ve pazar görüşleriyle bir yandan birbirleriyle rekabet ederken, diğer yandan da tüm dünyadan Akıllı Şebeke uzmanlarının yer aldığı geniş bir toplulukla işbirliği yapabilme şansını yakalayacak.

Yarışmaya konu olan başlıklar şöyle:

1-    Gerçek Zamanlı Simülasyon
2-    Talep Karşılama
3-    Zaman Tahmini ve Servis Restorasyonu
4-    İzleme ve Koruma
5-    Motivayon Stratejileri ve İş Modelleri
Yarışmaya dahil olmak isteyenlerin tek yapması gereken 30 Kasım 2011  tarihine kadar http://www.siemens.com/smartgridcontest  web adresi üzerinden başvuru yapmak.

Başarılı fikirler ödüllendiriliyor

Siemens, en iyi beş fikir ve en başarılı projelerin sahiplerine toplam 15.000 Euro para ödülü ve Siemens Akıllı Şebeke uzmanlarıyla Berlin'de gerçekleştirilecek bir atölye çalışmasına katılım olanağı sunuyor.

Siemens, üniversitelerin ortak çabalarıyla, katılımcıların fikirlerinin inovasyona dönüştürülmesi için ise 1.000.000 Euro'dan fazla kaynak ayırıyor.

Siemens, bu inovasyonların ürün, hizmet ve çözümlere dönüştürülebilmeleri amacıyla önümüzdeki döneme yönelik çok daha büyük yatırımlar yapmayı da planlıyor.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account