Öğrenciler bu yıl “Otobüs Terminali Tasarımı” başlığında, “çelik”le yapılan tasarımlara yeni soluk getirmek için yarışacaklar

Editör
28.10.2011

Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann tarafından düzenlenen, çelik malzemeyle yaratıcı çözümler geliştirmek, mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerinin birlikte çalışmalarını teşvik etmek amacıyla bu yıl 12.’si düzenlenen PROSteel 2012 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’na başvurular başladı.

Yarışmada bu yılın konusu küçük ölçekteki yerleşmelerin ihtiyacına cevap verecek, modüler düzende tasarlanmış çelik taşıyıcılı bir “Otobüs Terminali” olarak belirlendi.

Yapı dünyasının bilgi merkezi olarak 42 yıldır hizmet veren Yapı-Endüstri Merkezi, (YEM) organizasyonuyla gerçekleştirilecek yarışmanın ana sponsorluğunu, Borusan Mannesmann Boru üstleniyor.

Yarışmanın seçici kurulunda Yrd. Doç. Dr. İpek Yada AKPINAR (Yüksek Mimar, İTÜ Mimarlık Fakültesi), Yakup HAZAN (Yüksek Mimar, Yakup Hazan Mimarlık), Cem İLHAN (Yüksek Mimar, TeCe Mimarlık), Dr. Selçuk İZ (İnşaat Yüksek Mühendisi, İz Mühendislik), Yaşar MARULYALI -Jüri Başkanı - (Yüksek Müh. Mimar, UMO Mimarlık), Prof. Dr. Hasan ŞENER (Yüksek Müh. Mimar, İTÜ Mimarlık Fakültesi) ve Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI (İnşaat Yüksek Mühendisi, YÜ Mühendislik Fakültesi) bulunuyor.

Dergisi

 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account