Allison, yeni VW 24 250E Worker 6x2 beton karıştırıcı kamyonların tanıtımı için MAN/Volkswagen ile bir araya geldi.

Editör
27.10.2011

Allison Transmission ve MAN/Volkswagen, 2011 Brezilya Beton Fuarı’nda inşaat pazarına yönelik yenilikçi bir teklif sundu. MAN Latin Amerika ve Allison Transsmission beton uygulamaları için teknolojik olarak üstün ve ekonomik bir aracı birlikte geliştirdi.

VW 24.250E Worker 6x2 beton karıştırıcı, 3000 Serisi şanzımanla donatılarak genellikle inşaatta kullanılan 6x4 düz vitesli kamyonlardan daha iyi performans sunması için tasarlandı.

Şu anda Brezilya'da kullanılan beton karıştırıcılarının neredeyse tamamı 6x4 veya 8x4 konfigürasyonunda bulunuyor. Tam otomatik şanzıman kullanımı ise 6x2 kamyonun bu tür uygulamalar için çok iyi performans sağlamasını mümkün kılıyor.

VW 24.250E Worker 6x2 otomatik beton karıştırıcı, müşterilerine çamurlu, bozuk zeminli ve dik yokuşlu zorlu çalışma koşullarını yenmek için kolay kullanım ve üstün performans sunuyor.

Bu otomatik kamyon, son derece düşük hızlarda kusursuz çalışarak (0.18 km/s), sarsılma olmadan yol kenarı veya kaldırım dökmeyi daha kolay hale getiriyor. Aracın aktarma organları, motorun torkunu tekerleklere vererek şantiyelerde yaşanılan yüzeylerde kaymayı azaltıyor. Doğru zamanda hızlı ve hatasız vites değiştirme ile genel olarak daha iyi performans sağlıyor.

Allison tork konvertörü sayesinde otomatik vites değiştirme ve kalkış avantajları ile aracın üretkenliği maksimum düzeye getiriliyor. Otomatik şanzımanın, VW 24.250E'nin daha yüksek ortalama hız elde etmesini sağlayarak çalışma günü başına daha yüksek miktarda beton teslimatı sağlaması bekleniyor. Kuru debriyajı olmayan Allison otomatik şanzıman, debriyaj ayarları veya değiştirilmesi gibi bakım masraflarını da ortadan kaldırıyor.

İki el direksiyonda araç kullanmaya odaklanabilmenin dışında, sürücünün eğitim süreci ise oldukça kolay. Beton karıştırıcı sürücülerinin ise vardiyalarının sonunda daha az stresli olması hedefleniyor. Son olarak, otomatik şanzıman standart olarak PTO bağlantısına sahip, böylece geleneksel motor- PTO kombinasyonuna alternatif bir seçenek sunuyor.

Allison Transmission Güney Amerika Pazarlama Müdürü Clovis Kitahara konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Allison otomatik şanzımanın VW 24.250E Worker 6x2 beton karıştırıcıda sunduğu performans sıra dışı. Allison şanzımanlar, en zorlu uygulamalarda kalite, güvenilirlik, dayanıklılık ve işe değer katmanın eşsiz bir bileşimini sunuyor” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account