Astaş Holding, Van ve Erciş'te ağır hasara neden olan 7.2'lik depremde yıkılan ve hasar gören okulların yeniden inşası için destek veriyor.

Editör
27.10.2011

Ülkemizi derinden sarsan Van - Erciş depremi sonrası yeniden yapılanma sürecine Astaş Holding de destek veriyor. Kurulduğu günden itibaren her alandaki duyarlı çalışmalarıyla topluma hizmet vermeyi ilke edinen Astaş Holding, yaşanılan bu zor günlerde de depremzedelere yardım eli uzatıyor.

Van - Erciş depreminde yıkılan ve hasar gören bir çok okulun tekrar eğitime kazandırılması için Milli Eğitim Bakanlığı’na 500 bin TL’lik destek vererek öğrencilerin güvenli ortamda eğitime bir an önce kavuşmaları için öncülük eden Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı, depremden etkilenen tüm bölge halkına geçmiş olsun dileklerini sunarken; “Yaşadığımız doğal afet nedeni ile kaybettiğimiz vatandaşların ailelerine baş sağlığı diler, üzüntümü dile getirmek isterim.

Astaş Holding olarak yaraları bir an önce sarmak için çalışmalarımıza ivedilikle başladık. Bölgedeki çocuklarımızın eğitimlerinin mümkün olduğunca kısa sürede, güvenli bir biçimde tekrar başlayabilmesi için halkımızın seferber olması ve herkesin destek vermesinin faydalı olacağına inanıyorum. Allahtan en büyük dileğim bir kez daha böyle acı olaylar yaşamamamız.

İstanbul’un da deprem kuşağı olması sebebiyle halkımızın bir an önce depreme dayanıklı binalara kavuşması gerektiğini bu vesile ile vurgulamak isterim. Bu konuda kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılarak kentsel dönüşüm projeleri ile depreme dayanıklı, çevreye ve doğaya duyarlı projeler bir an önce hayata geçirilmeli.'' dedi.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account