Sinpaş gyo, halka açıldığı 2007 yılından bu yana, aktif büyüklük itibariyle yüzde 90 büyürken, 2012 itibariyle “ikinci 5 yılı”na hazırlanıyor. Önümüzdeki 5 yılda 6 milyar TL ciro hedefleyen Sinpaş GYO’nun 1.6 milyar TL kâr hedefi de bulunuyor.

Editör
27.10.2011

İSTANBUL ’da Bosphorus City, İstanbul Sarayları, Aqua City 2010 ve Lagün, Bursa’da Bursa Modern olmak üzere 5 projenin satışını sürdüren Sinpaş GYO, organizasyon yapısında ve şirket stratejilerinde yeniliğe gidiyor.

Halka açıldığı 2007 yılından bu yana, aktif büyüklük itibariyle yüzde 90 büyüyen Sinpaş GYO, 2012 itibariyle yeni bir döneme yani “ikinci 5 yılı”na hazırlanıyor.

Önümüzdeki 5 yıllık dönemde projelerden toplam 6 milyar TL ciro elde edilmesi hedeflenirken, 2017’ye kadar 1.6 milyar TL kâr hedefi de bulunuyor. Sinpaş GYO, Seven Gayrimenkul ile orta sınıfa da konut üretmeye başlıyor.

6 milyar lira ciro

Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, 2007’de halka arzlarının bir dönüm noktası olmasının ardından sektörde kurumsallaşma adına ilk adımı attıklarını belirterek, şunları söyledi: “Sürdürülebilir, istikrarlı hareket edebilen bir şirketin alt yapısını kurmak hedefi ile halka açıldı.

Sermaye yapısını güçlendirip her yıl 1000-1500 konut satışı gerçekleştirerek, ortalama 500 milyon TL ciro elde ettik. 2007 yılında 989 milyon TL olan aktif büyüklüğümüz, 2011 Eylül sonu itibariyle 1 milyar 880 milyona ulaştı.

Böylece 4 yılda yüzde 90 büyüdük. 2007 yılında 5 projeyle başlayan Sinpaş GYO, bugün 16 gayrimenkul projesine sahip ve  bu projelerden 1 milyon 962 bin metrekare, yaklaşık 13 bin 500 konut üretecek. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde projelerden elde edilecek toplam cironun 6 milyar TL civarında olacak.”

1.6 milyar TL kâr hedefi

5 yıl sonunda projeler tamamlandığında, Sinpaş GYO’nun 3.5 milyar liralık bir şirket olacağını vurgulayan Çelik, şöyle konuştu: “En az 1500 konut üretir hale geleceğiz.

2017 yılında 1.6 milyar lira kâr hedefliyoruz. Bu hedefleri gerçekleştireceğimiz yeni bir döneme hazırlanıyoruz. İkinci 5 yıl için stratejik planlamayı tamamladık. 2012 itibariyle yeni bir döneme başlayacağız.

Şirketi ileriye taşımak için organizasyon yapısında değişikliğe gittik. Bugün sektörümüz yönetimsel anlamda bilimsel bir yapıya doğru yol alıyor. Artık verilerin okunması, analiz edilmesi ve depolanması gerekiyor.

Bundan sonra bir adım daha yukarı çıkmak için farklılaşmaya ve yeni hedefe doğru yürüyecek bir yapıya ihtiyacımız var. Onun için ilk adım olarak tüm kadroda bir değişikliğe gittik. Atamalarımızı tamamladık ve yeniden büyümenin stratejilerini oluşturmaya başladık.”

Jose Mourinho Sinpaş GYO için Türkiye’ye geliyor

SİNPAŞ GYO, 2009’da ilkini düzenlediği ve ABD Eski Başkanı Bill Clinthon ile Almanya Eski Başbakanı Gerhard Schröder’in katıldığı ‘Sürdürülebilir Başarı İçin Liderlik Konferansı’nın ikincisini 2012’de düzenleyecek.

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho ile anlaşma imzalayan Sinpaş, Mourinho ile Şubat 2012’de Ankara’da ve İstanbul’da Liderlik Konferansı’nı düzenleyecek.

Bosphorus City’de 1800 konut teslim

KÜÇÜKÇEKMECE’de Sinpaş GYO tarafından projelendirilen Bosphorus City’de 1800 konutun teslimi gerçekleştirildi. Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde “En İyi Mimari” ve “En İyi Pazarlama Yönetimi” dallarında ödül alan Bosphorus City, sosyal yaşam için sunduğu imkanları ve Bahçeşehir Koleji’nin getirdiği eğitim fırsatıyla da farklılaşıyor.

Bosphorus City’nin en önemli özelliklerinden birini 26 bin metrekare büyüklüğünde ve 720 metre uzunluğunda tasarlanan İstanbul’un ikinci boğazı oluşturuyor. Proje, Boğaz’ın keyfini yaşama imkanı sunuyor.

İstanbul Sarayları’nın yüzde 50’si satıldı


SİNPAŞ GYO’nun Küçükçekmece’de Bosphorus City’e komşu, 1200 konutluk İstanbul Sarayları’nın yüzde 50’si satıldı. İstanbul Sarayları, şehre yüzyıllar boyu hükmeden saraylardan ve çevresindeki semtlerden esinlenilerek yeniden yorumlandı.

Çırağan, Yıldız, Dolmabahçe Sarayı, Fethipaşa ve Sultantepe Koruları, Kuzguncuk gibi saray, yalı ve semtleri, İstanbul Sarayları’na ilham veriyor.

Bursa Modern’de rezidans hizmetleri başladı

BURSA Modern’de her türlü ihtiyacın karşılandığı hizmet anlayışı ‘rezidans’ hizmetleri başladı. Böylece Bursa, ilk ‘rezidans’ hizmeti anlayışıyla Bursa Modern ile birlikte tanışmış oldu.

Beş yıldızlı otel konforu sunan ‘residence’ hizmetleriyle bahçe ve havuz bakımı, teknik destek, ev temizliği, köpek gezdirme, şoför, evden alışveriş, sağlık, terzi, kuru temizleme, catering, ev taşıma, VIP transfer ve motokuryenin yanı sıra toplantı ve parti gibi organizasyon hizmetleri tüm sakinlere sunulmaya başladı. Bursa Modern kapsamında hayata geçirilen ve yalnızca Bursa Modern’in değil tüm kentin kullanımına açık olan Büyük Kulüp, sunduğu hizmet çeşitlerini geliştirmeye devam ediyor.

The Wellness Company’nin Bursa’daki fitness markası Score, Bursa Modern sakinlerinin hizmetindeyken,  Büyük Kulüp içerisinde Bahçeşehir Koleji Anaokulu açılacak.
 

KAYNAK:Hürriyet Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account