Eskişehir yolu ile Sabancı Bulvarı'nın kesiştiği bölgedeki Zırhlı Birlikler Komutanlığı'na ait arazi seçenekler arasında...

Editör
26.10.2011

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'ya yeni bir stadın yapılmasına yönelik çalışmalara başladı.     

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni stat için Eskişehir yolu ile Sabancı Bulvarı'nın kesiştiği bölgedeki Zırhlı Birlikler Komutanlığı'na ait araziyi seçenekler arasında gösterdi.   

 Ankara'daki stadın uluslararası standartlarda ve milli maçlara ev sahipliği yapabilecek bir donanımda yapılacağını belirten Kılıç, şunları söyledi:''Eskişehir yolu üzerindeki bu arazi ilk izlenimlerimize göre son derece uygun bir konumda bulunuyor.

Arazinin mülkiyet sorunlarıyla ilgili bir engel olmadığı takdirde burası düşünülebilecektir. Ancak eş zamanlı olarak zamandan kazanabilmek adına başka araziler üzerindeki değerlendirme çalışmalarımıza da devam edeceğiz."
       

  
''BAŞKENTE RAKAM SINIRI KOYMAYIZ''       

  
Stadın kapasitesi hakkında da ''Başkent için rakam sınırı koymayız, kapasite sınırı koymayız'' diyen Kılıç, şöyle devam etti:        
''Cumhuriyetin başkenti söz konusu olduğunda her türlü rakam değerlendirmenin dışında kalır.

Ama bizim iki temel kriterimiz olacak. Birincisi stadyum büyüklük olarak, işletme maliyetlerini artırmayacak ve Ankara'nın ihtiyaçlarıyla paralel düzeyde olmalı.

Diğer taraftan bakıldığında da Ankara'da milli maçların ya da uluslararası futbol organizasyonlarının yapılmasına imkan sağlayacak düzeyde olmalı. Bu da demektir ki asgari 33 bin rakamını Ankara stadında tutturmaya gayret edeceğiz. Bu sayının altına inilmeyecek, üzerine çıkabilir.''      

Ankara'ya yapılacak stadın başkentin mimarisini de yansıtacak özelliklere sahip olacağını ifade eden Kılıç, mülkiyet ihtilaflarının giderilmesi halinde iki yıl içerisinde Ankara'nın yeni stadına kavuşacağını duyurdu.  

      ''BAYRAMLAR BURADA KUTLANSIN''


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de projeyle ilgili şu açıklamada bulundu:''Arazi aslında burada zırhlı tümenin bir parçası. Fakat burayı ağaçlandırdılar.

Aslında burası zırhlı tümenin fiilen kullanmadığı bir yer. Atatürk Orman Çiftliği kapsamında kalıyor olabilir. Burada hem stat, hem de bir tören alanı yapalım diyoruz. Bayramlar burada kutlansın istiyoruz.''
 

KAYNAK:Ntvcnbc

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account