Ev tesliminde hayal kırıklığı yaşamamak için konut alıcılarının bitmiş projeleri tercih etmesi gerektiğini söyleyen 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, ‘Bu sayede hem ne aldığınızı bilirsiniz, hem de oturacağınız evin borcunu ödersiniz” dedi

Editör
25.10.2011

Proje inşaa edilirken hatta daha yapımına başlamadan konut alanların en büyük derdi, teslimde vadedilen evi bulamamaktır.  Ev tesliminde hayal kırıklığı yaşamamak için konut alıcılarını uyaran 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “Sat-yap projeler yerine yap-sat projeleri tercih edin.

Bu sayede ne aldığınızı bilirsiniz” dedi. Son yıllarda 'topraktan satış'ın adının 'maketten satış' haline dönüştüğünü belirten Dündar, “Tüketici konut alırken konforlu ve sağlam bir evin yanı sıra sosyal ve sportif tesisleri olan, her ihtiyacın site içinde karşılanabileceği güvenlikli yaşam alanı istiyor.

Ancak proje bittikten sonra bu isteklerin bir çoğunun karşılanmadığı görülüyor. Bu tür sorunlar yaşamamak için ben yap-sat yani bitmiş ya da tamamlanmak üzere olan projeleri öneriyorum. Bu sayede hem ne aldığınızı biliyorsunuz, hem de bitmiş bir evin kira öder gibi borcunu ödüyorsunuz” diye konuştu.

216 Sancaktepe’de satışlar sürüyor

216 Yapı’nın inşaat sektöründe adını Sancaktepe’de yükselen 216 Sancaktepe Konutları ile duyurduğunu ifade eden Dündar şöyle devam etti: “Bizim projemizin yüzde 90’ı bitmiş durumda ve satışlarımız sürüyor.

7 katlı 10 blokun yer aldığı ve 208 konutun bulunduğu 216 Sancaktepe Konutları, iki etaptan oluşuyor. Birinci etapta bulunan 80 daire sahiplerine teslim edilerek yaşam başladı.

Yine 80 dairenin bulunduğu ikinci etabın teslimleriyse bu ayın sonunda yapılacak. Kalan 48 daire ise aralık sonunda sahiplerine verilecek. 216 Sancaktepe Konutları’nda  2+1’den 4+1 çatı dubleksine kadar farklı özelliklerde her bütçeye uygun dairelerimiz bulunuyor.”

Sosyal donatılarıyla zengin ve güvenlik sorunu bulunmayan özellikli bir sitede ev sahibi olmak isteyenleri satış ofisine beklediklerini söyleyen Bilent Dündar, projede fiyatların 184.000 liradan başladığını sözlerine ekledi.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account