Kazakistan'ın en büyük sağlık yatırımına Türkler imza attı. Sema Hastanesi, Orta Asya'da yaşayan 80 milyon kişiye hizmet sunacak

Yazar:Editor
25.10.2011

Orta Asya'nın en hızlı büyüyen ekonomilerinden Kazakistan'ın en büyük hastanesini Türkler yaptı. Sema Hastanesi, ülkenin eski başkenti Almatı'da 10 milyon dolarlık yatırımla kurduğu yeni sağlık kompleksi ile bölge ülkeleri de dahil 80 milyon insana hizmet verecek.

Bölgenin en büyük cerrahi hastanesi unvanını eline alan dev kompleksin açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Sağlık alanında Türkiye'de takdir toplayan Sema Hastanesi'nin buradaki yatırımı ülkemizi de dünya genelinde sözü geçen bir ülke konumunda olduğunu gösteriyor" dedi. Bozdağ, "İki ülke arasında ticari ve kültürel ilişkiler her geçen gün artmaktadır. Yatırımlar da bu paralelde büyüyor" diye konuştu.

'TECRÜBEMİZİ TAŞIDIK'

Sema Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan, "Türkiye'de kazandığımız tecrübeyi buraya taşıyoruz" dedi. 2 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip hastane, özellikle bölgede tam teşekküllü sağlık açığını da kapatacak. Ülkede 3 bin 500 kişi kalp ameliyatı olmayı bekliyor.

KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account