Yalıtım markası ODE'nin Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, yeni yatırımlar ve ürün çeşitliliğini artırarak 10 yılda 12 kat büyüdüklerini söyledi

Editör
24.10.2011

Yalıtımda bir dünya markası yaratmayı hedefleyen ODE Yalıtım, dünyadaki gelişmeler ve yalıtım sektöründeki son trendler ışığında yatırımlarına devam ediyor.

Üretim kapasitesini arttırmaya yönelik yatırımlarının yanı sıra enerji verimliliği için gerçekleştirdiği yatırımlarla ODE, istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turhan bir yandan ürün çeşitliliğini artırarak, diğer yandan kapasite artırımına yönelik yatırımlarla 10 yılda 12 kat büyüme kaydettiklerini söyledi.

Bir yandan üçüncü üretim hattını Eylül ayında devreye alan ODE Yalıtım, Trakya bölgesinde Çorlu'da fabrikalarının bulunduğu iki kampusa ek olarak 3'ünci kampus yatırımı için Anadolu'da yer alıyor.

2001 Eylül ayından itibaren ODE Isıpan markasıyla XPS (Extrüde Polistren Köpük) ısı yalıtım levhaları üretimine başladıklarını anlatan Orhan Turan, artan dağıtım ağı, pazar ve ihracat taleplerine cevap verebilmek amacıyla hayata geçirdikleri üçüncü üretim hattını da devreye aldıklarını açıkladı.

Turan, yatırım kararı 2010 yılında alınan ve Temmuz 2011'de devreye giren son teknoloji ve full otomasyon sistemli XPS'in üçüncü üretim hattı ile toplam kapasitenin yüzde 30 artış gösterdiğini belirterek, yılda 250 bin metreküp üretim hacmine ulaşıldığını kaydetti.

TASARRUFA YATIRIM

Orhan Turan, üretime yaptıkları yatırımın yanı sıra, enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda da ciddi bir yatırım yaparak sektörde bir ilke daha imza attıklarını ifade etti.

Fizibilite çalışmalarına 2010 Eylül ayında başlanan, önümüzdeki günlerde devreye girmesi planlanan kojenerasyon sistemi ile yılda 1 milyon TL'lik enerji tasarrufu sağlanacak. Turan, "Geliştirilen sistemle fabrikaların tüm elektrik ihtiyacını karşılayarak enerji tasarrufu sağlayacağız.

Kaliteli enerji elde edilecek ve elektrik kesintilerinde yaşanan olumsuzluklarında önüne geçeceğiz. ODE, tasarruf, verim ve kapasite artırımının ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor" dedi.

KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account