Büyükşehir’den trafiği rahatlatacak önemli bir yatırım daha
Ulukent’e “köprülü kavşak” geliyor

Yazar:Editor
20.10.2011

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 13 milyon TL’lik Ulukent Köprülü Kavşağı’nın temelini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Cumartesi günü atacak. Anadolu Caddesi üzerine kurulacak yeni kavşak, Ulukent ve Seyrek girişlerinde kesintisiz ulaşım sağlayacak.

Kentin en büyük giriş-çıkış güzergahlarından biri olan Anadolu Caddesi’nde kesintisiz ulaşım için önemli yatırımlara imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Evka 5 Köprülü Kavşağı’nın ardından şimdi de Ulukent Köprülü Kavşağı’nın da temelini atıyor.

22 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleştirilecek törene, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılması bekleniyor.
13 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilecek bu önemli kavşak, Anadolu Caddesi’nde Ulukent ve Seyrek girişlerinin bulunduğu alanda inşa edilecek.

Anadolu Caddesi, transit geçiş için köprülü kavşağın altında kalırken, kent merkezinden gelip Seyrek’e girmek isteyen sürücüler, güvenli bir şekilde ve trafik kesilmeden geçiş yapabilecek.

Kent merkezinden gelip Ulukent’e girmek isteyen sürücüler ise yeni kavşağa gelmeden önce açılacak imar yolundan emniyetli bir şekilde giriş yapacak.

Ulukent’ten gelen ve kent merkezine gitmek isteyen araçlar da, yine köprülü kavşağı kullanarak Anadolu Caddesi’ne inebilecek. Ulukent ve Seyrek beldelerine giriş-çıkışlar yeni kavşak ve imar yolu aracılığıyla yapılacağından, Anadolu Caddesi üzerindeki trafikte birikme ve bekleme olmayacak, transit geçiş sağlanacak.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account