Rixos Hotels’in işletmeciliği, Ofton İnşaat yatırımında rezidans olarak inşa edilen İstanbul Taksim’deki Rixos Elysium Suites otele dönüştürüldü. Elysium Suites, ‘dubleks odalı suit otel’ sloganıyla grubun 14’üncü oteli oldu.

Editör
20.10.2011

Rixos Markadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Başak Erel, rezidans olarak inşa edilen Rixos Elysium Suites Taksim’de konsept değişikliğine gittiklerini belirterek, “11 Eylül itibariyle otel olarak hizmet vermeye başladık.

110 ve iki çatı katımız (penthouse) otel olarak hizmet veriyor. Rezidans olarak 59 daire satılmıştı. Daire sahipleriyle anlaşma yaptık bunları da otel odası olarak satıyoruz” dedi. ‘Dubleks odalı suit otel’ konseptini benimsediklerini dile getiren Erel, şöyle konuştu: “Projeyi rezidans ve konut olarak planlamıştık.

Değişen koşullar bu konsepte dönmemizi sağladı. Gelen talep ve konumu itibariyle otel olarak konumlanmasına karar verdik. İstanbul’un suit otele ihtiyacı olduğunu gördük.”

Erel, Rixos Elysium Suites’in bir ayda yüzde 50 doluluğa ulaştığını belirtti ve, Ortadoğulu turistlerin yanı sıra, İngiliz, Kanadalı ve Yunanlı misafirlerinin olduğunu söyledi.

İstanbul’da 500 oda

Rixos Markadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Başak Erel, yeni yatırımları hakkında da bilgi vererek, “İstanbul Pera bölgesindeki otelimiz iki yıl içinde açılacak.

220 odası olacak. Bomonti’de ise yaklaşık 120 odalı otel yapacağız. Taksim’deki otelimizin hemen yanına 50 odalı bir otel daha ekliyoruz. Rixos olarak İstanbul’da 500 odaya ulaşacağız” dedi.

Gecelik konaklama 230 Euro’dan başlıyor

BAŞAK Erel, İstanbul’un yeni trend ‘ikon şehir’ adayı olduğunu belirterek, “Standart odalarımızın gecelik fiyatı 230 Euro’dan başlıyor, 550 Euro’ya kadar çıkıyor. Penthouse’umuzun gecelik fiyatı ise 1500 Euro’dan başlıyor” dedi. Bu arada Taksim Rixos Elysium Suites Otel’de açılan Layali Restaurant da Lübnan lezzetleri sunmaya başladı.

KAYNAK:Hürriyet Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account