Türkiye'nin patronları köprü ve otoyol özelleştirmelerinde yarışacak. Anadolu Endüstri Holding, Nurol İnşaat ve Fiba Holding'in ardından, Koç Holding ve Gözde Girişim Sermayesi, özelleştirmeler için ortak girişim grubu kurmak için sözleşme imzaladı. Gözde Girişim'de Murat Ülker'in yüzde 34.07 ve Yıldız Holding'in ise yüzde 21.55'lik hissesi bulunuyor

Editör
19.10.2011

 

KOÇ Holding 'Otoyollar ve Köprülerin Özelleştirilmesi Hakkında İhale İlanı' kapsamında birlikte teklifte bulunma imkanlarının değerlendirilmesi amacıyla, Malezya'lı UEM Group Berhad ve Murat Ülker ve Yıldız Holding'in hakim ortak olduğu Gözde Girişim'le birlikte ortak girişim grubu kurmak için mutabakat sözleşmesi imzaladı. Koç Holding'den KAP'a yapılan açıklamada, ihaleye teklif verilip verilmeyeceği kararının, değerlendirmeler sonrasında belirleneceği ifade edildi. Özelleştirme takvimine göre en geç 2012'de tamamlanması gereken satış için 16 Şubat 2012'ye kadar teklif verilmesi planlanıyor. 

ÖZYEÐİN-ÖZİLHAN DA İLGİLİ

Mayıs ayında ilk kez AKŞAM'ın duyurduğu 'otoyol özelleştirmeleri' haberinde Anadolu  Endüstri Holding, Nurol İnşaat ve Fiba Holding'in ihaleye girmek için konsorsiyum oluşturdukları bilgisine yer verilmişti. Konsorsiyum için çalıştıklarını doğrulayan Anadolu Endüstri Holding İcra Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan 'Beklediğimiz sonuçlar ortaya çıkarsa ihaleye birlikte girmek istiyoruz' demişti.

Kaynak : Akşam

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account