TOKİ 35 ilde mülkiyetinde bulunan 179 iş yeri ile 136 konut için açık artırma düzenliyor.

Editör
18.10.2011

Aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir'in de yer aldığı 35 ilde bulunan işyeri ve konutlar, 27 Ekim'de Eskidji firmasının düzenleyeceği açık artırma ile satılacak.

Açık artırmaya sunulan taşınmazlar arasında, 8 bin lira muhammen bedelli dükkan, 49 bin lira değerinde mesken de bulunuyor.
Satışa sunulan taşınmazlar, İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Bursa, Adana, Diyarbakır, Tekirdağ, Denizli, Osmaniye, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Sivas, Çorum, Ordu, Tokat, Trabzon, Kütahya, Tunceli, Mardin, Bayburt, Van, Yozgat, Gaziantep, Muğla, Eskişehir, Manisa, Sakarya, Mersin, Niğde, Kırşehir, Konya, Kocaeli ve Balıkesir’de bulunuyor.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİM UYGULANMAYACAK


Satışa sunulan taşınmazlar yüzde 15 peşinat ve 120 ay vade ile satılacak. Bütün taşınmazlar açık artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkacak, bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar peşin ödeme talebinde bulunabilecek. Bu durumda, hiçbir taşınmaz için peşin ödeme indirimi yapılmayacak.

Açık Artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek. Başvurular ve teminatlar bu bankaların yetkilendirilmiş şubeleri aracılığı ile kabul edilecek.

Ayrıca, açık artırma (teklif alm) gününde müzayedenin yapılacağı salon önlerinde kurulacak stantlarda ve Banka şubelerinde başvuru kabul edilecek.

Başvuru sırasında, taşınmazların muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olanlar için 2 bin lira, muhammen bedeli 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin lira, muhammen bedeli 100 bin-200 bin lira arasında olanlar için 10 bin lira, muhammen bedeli 200 bin liranın üstünde olan taşınmazlar için 50 bin lira katılım teminatı alınacak.

26 İLDE 252 ARSA SATIŞA ÇIKIYOR


TOKİ ayrıca, 26 ilde, toplam 2,88 milyon metrekare büyüklükte 252 arsasını, açık artırma usulü ile satışa çıkardı. 1 Kasım'da yapılacak açık artırmada satışa sunulan arsalardan, 682 milyon lira civarında gelir bekleniyor.

Aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir'in de yer aldığı 26 ilde bulunan 252 arsa, 1 Kasım'da, Eskidji firmasının düzenleyeceği açık artırma ile satılacak.

Eskidji firmasının İstanbul'daki merkezinde düzenlenecek müzayedede, TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkez binasından ve Adana Seyhan'da bulunan Mavi Sürmeli Otel'den de canlı bağlantı yapılarak teklifler alınacak. Arsa müzayedesine katılmak isteyenler ayrıca www.eskidji.com internet adresinden de söz konusu taşınmazlar için teklif verebilecekler.

Satışlar peşin ve vadeli yapılacak. Bedeli 15 bin liraya kadar olan taşınmazlarda taksit uygulaması yapılmayacak.Müzayedeye katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin, müzayededen önce Eskidji'nin ING Bank Şişli Şubesi'ndeki hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak talip oldukları arsaların her biri için ayrı ayrı belirlenen muhammen bedeli ödemeleri gerekiyor.

Muhammen bedeli 10 bin liradan az olan her bir arsa için ayrı ayrı 2 bin lira, muhammen bedeli 1 milyon liradan az olan her arsa için ayrı ayrı 5 bin lira, muhammen bedeli 1 milyon liranın üzerinde olan her arsa için de ayrı ayrı 100 bin lira ödeyerek katılabilecekler.
Müzayedede, İstanbul'da bulunan 24, Ankara'da bulunan 92 ve İzmir'de bulunan 6 taşınmaz satılacak.

Satılacak, toplam 2 milyon 887 bin 239,15 metrekarelik arsaların illere göre dağılımları şöyle:''İstanbul-24, Ankara-92, İzmir-6, Afyonkarahisar-18, Aksaray-3, Balıkesir-2, Bitlis-1, Çanakkale-31, Çorum-3, Denizli-16, Diyarbakır-5, Düzce-1, Elazığ-2, Eskişehir-1, Gümüşhane-1,Karabük-1,Karaman-1, Kars-1, Kırıkkale-3, Mersin-1, Nevşehir-1, Sakarya-1, Samsun-2, Şanlıurfa-31, Tekirdağ-1, Van-3.''
TOKİ, arsaların satışından yaklaşık 682 milyon lira gelir bekliyor.

Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.eskidji.com internet adreslerinden ulaşılabilecek.
 

KAYNAK:Ntvcnbc

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account