VİKO’DAN YEPYENİ BİR KOMBİ SAYAÇ 

Editör
18.10.2011

Sektördeki 30 yıllık tecrübesi ile birçok ilke imza atan VİKO, Türkiye’de Ölçü Aletleri Yönetmeliği’ne (MID) uygun olarak belgelendirilen ilk kombi sayaç olma özelliğini taşıyan VEM serisini piyasaya sundu.

Tasarım çalışmaları 2010 yılı sonunda tamamlanan VEM serisi kombi sayaçlar özellikle yüksek güç kullanılan ticari ve endüstriyel işletmelerin tercihi olacak.

VİKO tasarım ekibinin profesyonel bakışı ile uzun ve titiz çalışmalar sonucunda üretilen VEM serisi ile kısa sürede MID ve Ulusal Tip Onayı alma başarısı gösterdiklerini ifade eden VİKO Pazarlama Direktörü Zeynep Akkaya, ürünlerin yaklaşık 6 ay boyunca en zor saha şartlarında mekanik ve elektronik olarak test edildiklerini söyledi.

VEM C5100DB2,CX5CB2 ve CX5VB2 kombi sayaçların yüksek güç kullanılan ticari ve endüstriyel işletmelerde uygulama  alanına sahip olduğunu anlatan Akkaya, VEM serisi kombi sayaçların yeni tasarımlarıyla birçok yeni özelliği de bünyesinde barındırdığını anlattı.

VİKO olarak enerji analizörü ve ölçüm anlayışını bir potada eriterek kombi sayaçlara farklı bir bakış açısı getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Akkaya şunları söyledi: “VEM serisi kombi sayaçlarda fazların dengesiz yüklenme durumlarının LCD ekrandan kolayca tespit edilmesi sağlanmaktadır.

Bu sayede sistemin reaktif güçlerini düzenleyen kompanzasyon sistemleri takip edilebilecek, abonenin reaktif güç kullanımından dolayı oluşacak maliyetlerin sayaç üzeriden de kontrolü sağlanacaktır.

Ayrıca sayaçlar ekrandan ve diğer haberleşme çıkışlarından verdiği şebeke bilgileri ile bir ölçü aletinin görevini de yerine getirmektedir. Altı kanallı yük profili ile müşterilerin saatlik tüketimlerini 8 ay hafızasında tutabilen VEM kombi sayaçlarından optik haberleşme aracılığıyla 24 aylık, ay sonu tüketim değerlerine de ulaşılabiliyor.”

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account