PERAKENDECİYE 50 MİLYON DOLAR KAZANDIRDI...

Editör
17.10.2011

Alışveriş merkezleri yatırım ve işletmecisi Prime Development’ın, 100 milyon Dolar yatırımla hayata geçirdiği Prime Mall Antakya Alışveriş Merkezi’nin açılışı, 14 Ekim 2011 tarihinde, Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin, Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Prime Mall Antakya Alışveriş Merkezi’nin açılışında düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin öncelikle hedefledikleri tarihden yaklaşık beş ay önce Prime Mall Antakya’nın açılışını gerçekleştirmiş olmaktan duydukları memnuniyeti ve sevinci dile getirdi.

“Beş ay erken açmamıza rağmen Prime Mall Antakya Alışveriş Merkezi’nin yüzde 93’lük bölümü kiralandı. Özellikle son iki ayda inşaatta neredeyse günde 1050 kişi çift vardiyada toplam 18 saat mesai harcadı.

Bu olağanüstü çalışmalarından dolayı kiralama sürecinde bize destek veren Inside AVM Danışmanlık’a ve müteahhit firmamız SMS Marashstroy’a teşekkür ederiz“ diyen Çetin, “Projenin erken tamamlanmasıyla, kiracıların yaklaşık 50 milyon Dolar’lık ek ciro geliri elde etmelerinin yolu açıldı.

Suriye ve çevre illerden gelenlerle birlikte yılda 700 bin ziyaretçinin beklendiği Prime Mall Antakya, bölgede yarattığı yaklaşık 3 bin kişilik istihdamla da sektöre iddialı bir giriş yapmıştır.” şeklinde konuştu.

Çetin sözlerine şöyle devam etti: “Global yatırımcıların hedefi karma yönetimlerle başlayıp işi yerel uzmanlara devretmek. Dolayısıyla Prime Development da 2008 yılında bu planla faaliyetlerine başladı.

Süreç içerisinde bu karma ekip değişerek tüm yönetim yüzde yüz Türk ekibine devredildi. Bu kapsamda Prime Mall Antakya bizim yönetimimizde tamamlandı. Yatırımcılarımızın beklentilerini maksimum düzeyde karşılayan Türk ekibimiz, bu işten de tam not aldı.

Bu nedenle bugün, Avrupa ve Batı dünyasına parmak ısırtacak bir projenin açılışını gerçekleştirmiş olmaktan da ayrıca büyük gurur duyuyoruz.”

100 milyon Dolar’lık bir yatırımla kurulan Prime Mall Antakya’nın yarattığı yaklaşık 3 bin kişilik istihdamdan da bahseden Çetin, açılış sonrası çevre iller ve Suriye’den gelecek ziyaretçilerle de bölgenin ekonomik yönden gelişimine destek olacaklarını da sözlerine ekledi.
98 bin metrekare inşaat alanına ve 37 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan alışveriş merkezi,Antakya’nın ilk AVM’si olma özelliğini taşıyor.

125 mağaza, yiyecek ve içecek alanı, hipermarket, 8 salonlu sinema kompleksi, bowling salonu ve yine bu bölgede bir ilk olan 360 metrekare büyüklüğünde buz pateni sahasına sahip olan AVM, International Property Awards’dan aldığı “Dünyanın en iyi ticari projesi (AVM)’ ödülüyle de sektörde fark yaratıyor.

KENAN DOÐULU’DAN HATAY’DA, NANCY AJRAM’DAN TÜRKİYE’DE İLK KONSER PRIME MALL AÇILIŞINDA

‘İlk’lerin alışveriş merkezi olma özelliğiyle dikkat çeken Prime Mall Antakya, açılış etkinlikleriyle de dikkat çekiyor. 14 Ekim 2011 Cuma akşamı, açılışa özel ünlü sanatçı Kenan Doğulu’yu Hataylılarla buluşturan Prime Mall,15 Ekim Cumartesi akşamı ise Ortadoğu’nun en popüler sanatçılarından Nancy Ajram’la Hataylılara farklı bir atmosfer yaratacak.

Açılış kapsamında düzenlenen konser ve etkinlikler için İstanbul, Ankara ve çevre illerden gelecek ziyaretçilerin yanısıra, Suriye’den de çok sayıda turun düzenlendiği ve 40’dan fazla otobüsün beklendiği Prime Mall Antakya’da üç gün üç gece tam bir şenlik havası esecek.

HATAY BÖLGESİ’NİN YENİ ÇEKİM MERKEZİ

Hatay Bölgesi için bir buluşma ve çekim merkezi olması beklenen Prime Mall Antakya, teknolojisi ve yönetim anlayışıyla da pek çok yeniliği beraberinde getiriyor.

Teknolojik malzemelerle oluşturulmuş aydınlatması,gün ışığını iç mekâna yayan dairesel ve eliptik cam kubbeleri, ferah teras alanları Alışveriş Merkezi’nin öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Gün ışığından farksız renkli aydınlatma ve iklimlendirme sistemleri ise Prime Mall Antakya’nın ziyaretçilerinin kendilerini zinde, enerjik ve mutlu hissetmelerine imkân verecek.

Modern mimarisiyle şehre farklı bir atmosfer katacak olan Alışveriş Merkezi, inşaatında kullanılan geri dönüşümlü malzemeleriyle, doğal çevrenin korunmasına da katkıda bulunuyor.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account