Gentes Şirketler Grubu, 22 yıldır yurt içi ve yurt dışında oldukça önemli projelere imza atıyor. Şirket son olarak Rusya’da Soçi 2014 Kış Olimpiyatları kapsamında yürüttüğü projeler ile dikkat çekti. Gorky Gorod Apart Otel ve Olimpiyat Köyü merkezi mutfak projesi bu kapsamda öne çıkan yapılar oldu. Grup, Rusya’nın farklı kentlerindeki inşaat projelerine aralıksız devam ediyor.

Yazar:Editor
27.06.2014

Gentes Şirketler Grubu hakkında bilgi alabilir miyiz?

İzzet Ekmekçibaşı: Gentes Şirketler Grubu 1992 yılında kuruldu. 22 yıldır yurt içi ve yurt dışında önemli taahhüt projelerine imza attık. Grup olarak, kuruluşundan bugüne gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerde çağın gerektirdiği modern, teknolojik, bilgi ve yönetim sistemlerini kullanan, işverenlerine sunduğu tesisler, binalar ve hizmetlerle oluşturduğu güvenin simgesi haline gelmiş bir yapıda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda Gentes olarak Türk müteahhitliğini uluslararası alanda başarıyla temsil ettiğimize inanıyorum.

Yurt dışında hangi bölgelerde çalıştınız?

Rusya Federasyonu, Kazakistan, Letonya, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Libya ve Irak başta olmak üzere farklı alanlara yönelik birçok projeye imza attık. Bunlar içinde AVM, otel, hastane, konut, sanayii tesisi gibi farklı yapılar yer almakta olup, yeni projelere imza atmaya devam ediyoruz.

Gorky Gorod Apart Otel projesinin detayları nelerdir?

Soçi 2014 Kış Olimpiyatları’nda katılımcıları ağırlama amacıyla tasarlanmış olan Gorky Gorod medyaköyü, Karadeniz’e oldukça kısa mesafede ve Kafkas dağlarının eteğinde yer almaktadır. Rusya’da ve dünyada eşi benzeri olmayan proje, bölgeye dört mevsim misafir çekmektedir. Gorky Gorod kapsamında otel, apart otel ve restoran zincirleri, spa merkezleri, mağazalar ve gece klüpleri inşa edilmiştir. 

“Projenin ikinci katını engelli misafirler için özel olarak tasarladık”

Gorky Gorod Apart Otel (6 No’lu Apart Otel), bodrum+5 kat olarak tasarlandı. İnşaat alanı 15 bin 320 metrekare olan proje, 96 odalıdır. Bina 4 zona ayrılmış olup, 4 ana giriş kapısı bulunuyor. Giriş katı mağazalar veya dükkanları içerecek biçimde düzenlendi. 2 ve 5. katlar arası apart otel olarak projelendirildi. İkinci katı engelli misafirler için özel olarak tasarladık. Olimpiyat köyü genel görünüş konseptine uygun olarak tasarlanan otel cephesi dizaynı ve uygulama başarısı dolayısıyla tüm projeler kapsamında en beğenilen ve haberlere konu olan cephe oldu. Gentes Apart Otel inşaatını 11 ay gibi kısa bir sürede eksiksiz tamamlayarak büyük bir başarıya imza attık. 

Olimpiyat Köyü Merkezi Mutfak Projesi

Soçi 2014 Kış Olimpiyatları’nda sporculara ve misafirlere yemek üretmek amacıyla tasarlanan Olimpiyat Köyü Merkezi Mutfak projesi, bodrum+3 kat olarak dizayn edildi. 5 bin 700 metrekare inşaat alanına sahiptir. İç dizaynı ve ekipmanları son model teknolojiler ile donatılmış olan Olimpiyat Köyü Merkezi Mutfağı, günde 12 bin kişiye yemek hazırlayacak kapasiteye sahiptir. Gentes olarak 3 ay gibi çok kısa bir sürede projeyi eksiksiz tamamlayıp işletmeye teslim ettik.

 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account