80 milyon $ yatırımla İzmir Karşıyaka’da kurduğu 17’inci hastanesini hizmete açtı

Editör
14.10.2011

 

Medical Park Hastaneler Grubu, 80 milyon dolar yatırımla İzmir Karşıyaka’da kurduğu 17’inci hastanesini hizmete açtı. Günde 2 bin hastaya hizmet verecek hastane, özellikle onkoloji, kemik iliği ve organ naklinde yoğunlaşacak.

Medical Park Hastaneler Grubu en büyük hastane yatırımını İzmir Karşıyaka’da gerçekleştirdi. Medical Park İzmir Genel Müdürü Veysi Kubba, “Bu bizim 17’inci ve en büyük yatırımımız. 80 milyon dolar yatırımla kurmuş olduğumuz hastanemiz tam kapasite çalışmaya başladığında, günde 2 bin hastaya hizmet verebilecek kapasiteye sahip olacak” dedi. 1 yıl içerisinde tam kapasiteye ulaşması beklenilen hastane de onkoloji, kemik iliği ve organ nakli gibi alanlar da dahil olmak üzere 42 branş bulunması planlanıyor.

“Hedefimiz İzmir’deki hastanemizi organ nakli merkezi haline getirmek” diyen Kubba, özel hastane olarak kapılarını açan Medical Park İzmir’in hükümetten gerekli yasanın çıkması ile birlikte

2006 yılında bir vakıf üniversitesi olarak kurulan İzmir Üniversitesi ile işbirliğine giderek bir araştırma merkezi olarak yoluna devam edeceğini söyledi. Kubba, “Gerekli yasanın onaylanıp Resmi Gazete’de yayınlanmasını bekliyoruz” dedi. Kubba, “Vakıf üniversiteleri ile işbirliği yapabilmenin ağır koşulları var. Belli standartlara sahip olmanız gerekiyor. Örneğin hastanenin hekim kadrosunun yüzde 51’inin akademisyen olması şart” açıklamasında bulundu. Kubba ayrıca Medical Park İzmir’in yıllık cirosunun yüzde 15’inin Ar-Ge’ye ayrılacağını da belirtti.

1000 kişiye istihdam

İzmir’deki yatırımı ile hastane sayısını 17’ye yükselten Medical Park Hastaneler Grubu, 2’de tıp merkezi dahil olmak üzere tam 19 sağlık merkeziyle Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 18 yılda 500 milyon dolar sağlık yatırımına imza atmış olan Medical Park Hastaneler Grubu, İzmir’deki bu yatırımıyla birlikte çalışan sayısını da 9 binden 10 bine yükseltiyor. Yaklaşık 46 bin metrekare kapalı alanda kurulu olan hastanede 13 ameliyathane ve müdahale salonu, 29 dahili - cerrahi, 7 KVC, 7 koroner ve 35 kuvöz neonatal yoğun bakım yatağı bulunuyor.

Medical Park İzmir hastansi Başhekimi ve Bölge Koordinatörü Zafer Beken, “35 yoğun bakım yatağı Ege Bölgesi’nin toplam yoğun bakım yatağı kapasitesinin 3’te 1’ine denk geliyor. Hastanede ayrıca 22 VIP odamız var. Bu odalarda daha çok yurt dışından gelen hastalarımıza ve 5 yıldızlı otel hizmeti arzu eden hastalarımıza hizmet vereceğiz” diye konuştu.

Kaynak : Vatan

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account