Sosyal konut alanında dünyada uygulanan çözümler ülkemiz için örnek olabilir mi?

Editör
13.10.2011

Ülke gündeminin ilk sıralarındaki yerini her zaman koruyan “konut”, Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, Türkiye’nin bu alana özel ilk ve tek konferansında tüm detaylarıyla incelenecek.

Kentsel dönüşümden sosyal konuta, lüks konutlardan değerleme ve geliştirmeye kadar birçok konunun “Sürdürülebilir Büyüme” teması ile masaya yatırılacağı “Konut Konferansı 2011”, 20 Ekim 2011 Perşembe günü, Yapı-Endüstri Merkezi Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilecek. 

Konut üretimi ve geliştirmede hedeflenen büyümenin ekonomik ve sosyal boyutlarıyla sürdürülebilir olması için gerekenlerin tartışılacağı konferansta, dünyadaki farklı konut geliştirme modelleri de Türkiye ve dünyadan önemli konuşmacıların katkılarıyla değerlendirilecek.

Konut Konferansı 2011’de gündem oluşturacak birçok önemli konu başlığı ele alınacak: “Yalnızca bir Sosyal Sorumluluk değil Yatırım Aracı olarak Sosyal Konut” konu başlığı bunlardan biri…

Şili Gaz (COPEC) ve Şili Üniversitesi işbirliği ile kurulan, kar amaçlı ancak soysal odaklı konut ve altyapı projeleri üreten Elemantal Grubu’nun kurucusu Alejandro Aravena, sermaye- kamu yararı ilişkisi üzerinden konut kavramına yeni bir yaklaşım getirerek anahtar konuşmacılardan biri olacak.
 
Yapı sektörünün ve mimarlık alanının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi, yapı sektörünün ve fiziksel çevrenin kalitesinin gelişiminde rol oynayacak öncü projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Yapı-Endüstri Merkezi “Konut Konferansı 2011” ile Türkiye'den ve dünyadan mimarlar, tasarımcılar, plancılar, geliştiriciler, müteahhitler, malzeme üreticileri, ekonomistler başta olmak üzere sektörün önde gelen aktörlerini bir araya getirecek.

Sektörün bu büyük buluşmasında, Türkiye'de “konut”un bugünü ve geleceği bir tam gün boyunca her yönüyle kapsamlı bir biçimde ele alınacak.

YEM tarafından düzenlenen buluşmalar, yapı sektörünün farklı kesimleri arasında bilgi paylaşımı, iletişim ve tanıtım olanağı sağlarken, sektörün gelişimine katkıda bulunuyor. Konferans 20 Ekim 2011’de Yapı-Endüstri Merkezi Etkinlik Salonu’nda gerçekleşecek.

Konut Konferansı 2011’e,  projelerini bugüne göre değil, geleceğe göre biçimlendiren, yaptığı her işte “en”lere ulaşma başarısı gösteren, şehrin keyfini farklı bir cepheden izleme fırsatı sunan OnaltıDokuz İstanbul ve konforlu yaşam ile iyi yatırım fırsatını buluşturan Academia konut projelerinin sahibi,Four Seasons Bosphorus ve Four Seasons Sultanahmet otellerinin yatırımcısı Astay Gayrimenkul ile teknolojik, yenilikçi, estetik, fonksiyonel ve çevreci ürünleriyle kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran, sadece Türkiye’de değil, dünyada da ankastre ürünler pazarının lideri olan ve alanında öncü projelere her zaman destek veren  Siemens Ev Aletleri ana sponsor, Autodesk ise sponsor olarak destek veriyorlar.

Konut Konferansı 2011’den yenilikler

Konut Gazetesi 2011

Türkiye’de konuta özel bu uzun soluklu projeye eşlik edecek Konut Gazetesi 2011’de, konut yatırımından finansmanına, tasarımdan planlamaya, mortgage’dan değerlemeye kadar konular geniş yelpazede ele alınacak.

Türkiye’nin güncel panoraması ortaya konacak. Konu ile ilgili söyleşilerin, araştırmaların ve verilere dayalı değerlendirmelerin yer alacağı bu Konut Gazetesi 2011, gayrimenkul ve yapı sektörlerinin üst düzey profesyonellerine, önde gelen tasarımcı, mimar, yerel yönetim yetkililerine ulaşmak isteyen markalar için çok önemli bir mecra olacak. Hem konferans katılımcılarına, hem de sektörün önde gelenlerine dağıtılacak.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account