BAYMAK GÜNEŞİ AMERİKA’DA!

Editör
13.10.2011

Isıtma sektöründe Türkiye’nin lider firması Baymak yatırımını  2 yıl önce tamamladığı güneş kollektörleri satışında da  yeni bir adım attı. Baymak güneş kollektörleri Amerikan SRCC (Solar Rating and Certification Corperation) tarafından sertifikalandırıldı.

Baymak böylelikle güneş kollektörleri ihracat pazarına Amerika Birleşik Devletlerini de ekledi.

Hali hazırda güneş kollektörlerini başta Yeni Zelanda ve Avusturalya olmak üzere  60’ı aşkın ülkeye  pazarlayan Baymak, %81 gibi yüksek verimli kollektörlerini şimdi de Amerika pazarına sunuyor.

Baymak İhracat Müdürü Ayfer Özdemir, “Amerika Birleşik Devletleri’nde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı hızlı bir teşvik programıyla destekleniyor.

Biz de bu pazarda yerimizi almak için uzun zamandır geliştirdiğimiz modellerimizi çok sıkı testlerden geçerek sertifikalandırdık. Başta California ve  Arizona bölgesi olmak üzere Amerika pazarında ilk 3 yılda 100.000 adet kollektör satmayı hedefliyoruz. “ dedi.

Baymak tesislerinin lazer kaynak teknolojisiyle en üst standartlarda, yıllık  150.000 adet güneş kollektörü üretme kapasitesine sahip olduğunu söyleyen Özdemir, “geçen yıl da IAMPO Research and Testing Inc tarafından boylerlerimiz sertifikalandırılmış ve bu ürünlerin Amerika’da satışına başlamıştık.

Şimdi güneş kollektörleriyle yeni bir adım atıyoruz. Önümüzdeki dönemde de photovoltaik-güneş panellerinin ihracatına başlamayı planlıyoruz” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account