Konut hamlesi ses getirdi. Danimarka'nın en büyüğü Türkiye'yi üretim üssü yapmayı gündemine aldı.

Editör
12.10.2011

Danimarka'nın en büyük sanayi topluluğu Danfoss A/S Isıtma Çözümleri Türkiye Direktörü Yaşar Hüseyin Şan, 100'ü aşkın ülkede faaliyet yürüten, 22 ülkede 79 adet üretim tesisi bulunan şirketin hem Türkiye iç pazarı hem de Kafkasya ve Ortadoğu'daki pazar hedeflerini dikkate alarak Türkiye'de üretimi gündeminde tuttuğunu bildirdi. 

Danfoss'un Türkiye pazarına sunduğu yeni ürününün tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Şan, Türkiye inşaat sektöründe yaşanan hızlı büyüme, nitelikli bina sayısındaki artış ve renovasyon çalışmalarının Danfoss A/S'nin ilgisini çektiğini söyledi.

İLGİNİN NEDENİ KONUT HAMLESİ 
Yaşar Hüseyin Şan, Türkiye'de başlayan konut hamlesinin Avrupa'dan beğeni ile takip edildiğini de belirterek, şunları kaydetti: ''Danfoss A/S, 5 milyar Euro cirosu ve 24 bini aşan çalışanıyla bir dünya şirketi.

Şartlar beklediğimiz gibi şekillenirse Danfoss, hem Türkiye iç pazarı hem de Kafkasya ve Ortadoğu'daki pazar hedeflerini dikkate alarak Türkiye'de üretimi gündeminde tutuyor. Yatırımın gerçekleşmesi durumunda bu sadece ilgili pazarlar için üretimden söz etmiyoruz. Danfoss'un global pazarlardaki büyüme hamleleri de dikkate alındığında Türkiye, Danfoss'un üretim üssü haline bile gelebilir. Bu yatırım satın alma ya da yeni bir tesis inşa etme şeklinde olabilir.''

Kaynak: AA

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account