Volvo İş Makinaları’nın Türkiye distribütörü ASC Türk’ün Bursa Yetkili Bayisi Esmak İş Makinaları, Bursa’daki yeni modern yatırımıyla satış sonrası hizmetlerde kalite çıtasını yükseltiyor.

Editör
12.10.2011

Volvo İş Makinaları’nın Türkiye distribütörü ASC Türk’ün Eskişehir ve Bursa Yetkili Bayisi Esmak İş Makinaları, Bursa Nilüfer’deki yeni hizmet yerini 8 Ekim Cumartesi günü törenle açtı.

Bursa Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Adil Kayaoğlu, Osmangazi Belediyesi Meclis Üyesi Orhan Aydın, Araç Bakım Atölye Sorumlusu Habib Yılmaz’ın da katıldığı açılışta;ASC Türk’ten CEO Mahir Hocaoğlu, Satış ve Pazarlama Müdürü Tolga Polat, Doğu Marmara Satış Müdürü Oktay Akbaba ile Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Murat Özkaya da bulundu.

Esmak İş Makinaları’nın yeni yatırımının iş makinaları sektörünün standartlarının yükseltilmesi amacıyla Volvo’nun son 10 yıldır Türkiye’de yapmış olduğu yatırımlardan birisi olduğunu söyleyen ASC Türk CEO’su Mahir Hocaoğlu, “Volvo olarak özellikle aktif olduğumuz bölgelerde müşterilerimize daha iyi hizmet verebileceğimiz, yüksek kalite standartlarına sahip şubeleri devreye soktuk.

Esmak önce Eskişehir’de böyle bir yatırımı gerçekleştirdi, şimdi Bursa’daki yatırımını gerçekleştiriyor. Böylece arzuladığımız yüksek kalitedeki hizmeti bu bölgedeki müşterilerimize aktarabileceğiz” dedi.

Özellikle 2010 ve 2011 yıllarını oldukça hareketli geçirdiklerini söyleyen Mahir Hocaoğlu,“Temmuz 2010 itibariyle Volvo’nun Türkiye’deki satış ve satış sonrası faaliyetleri ASC Türk bünyesine geçti.

2011 yılında 3 önemli makinada yeni seriye geçtik. Bünyemize Sandvik mobil kırıcıları dahil ettik. Hem beko-loder ürününde hem yol ekipmanlarındaki saha etkinliklerimizle çok büyük etkiler yarattık, yaratmaya da devam ediyoruz” diye konuştu.

1987 yılında Eskişehir’de kurulan Esmak İş Makinaları,1998’den bu yana Volvo’nun yetkili bayisi olarak hizmet veriyor. Bugün itibariyle Eskişehir ve Bursa’da geniş bir bölgede iki modern servis ile iş makinaları sektöründe Volvo müşterilerine hizmet verdiklerini söyleyen Esmak İş Makinaları Sahibi Erdal Caferoğlu,“Yeni yatırımımız 600 metrekaresi kapalı olmak üzere, toplam bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu.

Yaklaşık 40 personelle Bursa, Yalova ve Bilecik’e buradan hizmet veriyoruz. Türkiye’de örneği ender görülebilecek, tam donanımlı, altyapısı, teknik takımları oluşturulmuş, insan kaynakları açısından zengin bir servis yaratmaya çalıştık” dedi.

Yeni yatırımla birlikte eğitim çalışmalarını da aralıksız sürdürdüklerini söyleyen Caferoğlu, “Bu yatırımlarla Volvo markasını bölgede lider yapmayı hedefliyoruz. Diğer alanlarda da, ASC Türk’ün gelişme politikaları ile birlikte yeni yatırımlar yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

“Bursa’nın gelişme potansiyeline hazırlanıyoruz”

2010 yılından itibaren özellikle satış sonrası alanında çok sayıda şube yatırımı yaptıklarını söyleyen Satış ve Pazarlama Direktörü Tolga Polat, Esmak İş Makinaları’nın hem Eskişehir hem Bursa’da yatırımlarına devam ettiği verdi.

Bursa bölgesine önem vermeleri sebebiyle bu yatırımların çok önemli olduğunu belirten Polat, “Hem mermer hem diğer madenlerle birlikte Bursa 2012 yılında da büyümeye devam edecek bir bölge.Bu sebeple bu yatırımın tam zamanında yapıldığını düşünüyoruz” dedi.

Esmak İş Makinaları’nın yeni yatırımıyla, ASC Türk ailesine paralel büyümeye devam edeceğini belirten Doğu Marmara Satış Müdürü Oktay Akbaba, “Esmak uzun süredir planlandığı yatırımlarını ASC Türk ile birlikte gerçekleştirdi.

ASC Türk/Volvo ailesi olarak tüm Türkiye’deki servis noktalarımızın yeniden yapılandırılması, müşterilerimize verdiğimiz önemi ve özeni çok net gösteriyor. Müşteri memnuniyetinin birinci önceliğimiz olduğunu hiçbir zaman unutmamaktayız” dedi. 

Esmak İş Makinaları olarak Bursa bölgesinin potansiyellerini de dikkate alarak  2010 yılının ikinci yarısında bu tesisin arazisini satın alarak inşaata başladıklarını söyleyen Bursa Şube Müdürü Sibel Aydın ise, “Esmak olarak 2005 yılından bu yana Bursa iline hizmet veriyoruz.

Firmamızın çalışma politikası ‘müşteri odaklı’ olmak üzerine kuruludur ve onlara en iyi hizmeti verebilmek için bu yatırımları gerçekleştiriyoruz.

Sürekli gelişen ve büyüyen iş makinaları sektöründe yenilikleri takip etmek ve müşterilerimize ulaştırmak en temel hedeflerimizden birisidir” diye konuştu.Esmak İş Makinaları yeni tesisin açılış töreni misafirlerin canlı müzik eşliğinde kokteyl ile ağırlanmasıyla son buldu.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account