Dünyanın en büyük kiremit ve çatı sistemleri üreticisi Braas; çatı yalıtımındaki yenilikçi çözümleriyle hem binanızı, hem çevrenizi, hem de cebinizi koruyor!

Editör
12.10.2011

Yapılan araştırmalara göre, Türkiye’de tüketilen toplam enerjinin yaklaşık 3’te 1’inin binalarda, çoğunlukla da ısıtma ve soğutma amaçlı kullanıldığı öngörülmektedir.

Bu nedenle, yapının ısı kaybına olanak veren her yerinde, doğru ve teknik esaslara uygun bir ısı yalıtım malzemesi seçilmesi büyük önem taşımaktadır. Doğru seçimler ve bilgiye dayanan uygulamalar ile %50’ye varan enerji tasarrufu sağlanabilmektedir.

Yapılardaki ısı transferinin çatılardan gerçekleşen kısmı, toplam ısı kaybının dörtte birine ulaşabilmektedir. Bu nedenle ısı yalıtım performansını artırmada, çatılarda yapılan “doğru ısı yalıtım” uygulamaları son derece önemlidir.

Çatılarda ısı yalıtımı konusunu öncelik olarak belirleyen ve bu konuda yenilikçi çözümleri ile dikkat çeken Braas; geliştirdiği çatı mantolama sistemleri ile ısı köprüleri oluşmasını önlüyor ve böylece çatıların ısı yalıtım performansını artırıyor.

Enerji verimliliği artan çatılar sayesinde, ısıtma ve soğutma için harcanan bütçeler azalıyor ve çatı katları keyifli ve konforlu bir yaşam alanına dönüştürülüyor.

Bu amaçla akılcı çözümler sunmaya devam eden Braas, son olarak geliştirdiği Unitherm System Box ürünü ile ısı yalıtım levhasını gerçek bir sisteme dönüştürüyor.

Unitherm System Box, üzerine entegre edilmiş dikey latası ve pakete dahil edilmiş yatay lataları ile kiremit montajı ve havalandırma kesiti oluşturmak için gerekli ahşap materyal kullanımını en aza indiriyor. Böylece imalatta sürat, kalite ve tedarikte büyük kolaylık sağlıyor.

Ürün, özel geliştirilmiş zırhlı yüzeyi sayesinde neme ve suya karşı maksimum direnç gösteriyor, yarattığı optimal alan sayesinde çatı örtüsü altında etkin bir havalandırma sağlıyor.

350 kPa basma mukavemeti ile çatılardan gelebilecek tüm yüklere en iyi şekilde direnç gösterebiliyor. Üzerine kolayca uygulanabilen özel reflektif su yalıtım örtüsü ile birlikte kullanıldığında tasarruf oranı en üst düzeye çıkarılabiliyor.

Özgün tasarımı ile çatılardaki ısı yalıtımı konusuna yepyeni bir bakış açısı getiren Unitherm System Box ile uygulamalar artık daha kolay, evler artık daha konforlu!
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account