Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden, Suudi Arabistanlı işadamı Hani Yamani, Bursa’ya turizm yatırımı yapmak istediğini söyledi.

Editör
10.10.2011

Suudi Arabistan Eski Petrol Bakanı ve Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Kurucu Başkanı Ahmet Zeki Yamani’nin oğlu işadamı Hani Yamani, Bursa ziyaretinde, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç ile Acemler’deki Başkanlık makamında bir araya gelerek, Bursa’ya turizm yatırımı yapmak istediğini söyledi.

Arapların Bursa’yı kendi evleri gibi gördüklerini belirten Yamani, “Tarihi dokusu, tabii güzellikleri ve kültürel yapısıyla Bursa, Arapların ilgisini çeken bir şehir.

Türkiye’ye tatillerini geçirmek üzere gelen Arap turistlerin en çok rağbet ettikleri şehirlerin başında Bursa geliyor. Ben de Bursa’ya turizm yatırımları gerçekleştirmek istiyorum” dedi.

Yamani, Bursa için düşündüğü yatırım projesi bünyesinde oteller, sağlık üniteleri ve sosyal yaşam alanlarının da bulunduğunu anlattı.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç ise Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin Bursa’nın tanıtımı noktasında turizme büyük önem verdiğini söyleyerek, “Bursa, eşsiz doğal güzellikleriyle büyük turizm potansiyeline sahip.

Büyükşehir Belediyesi olarak turizm yatırımlarını destekliyoruz. Arap turizminin Türkiye’deki başkenti Bursa’ya, 5 yıl içinde 3,5 milyon Arap turistin gelmesi bekleniyor.

Bursa’ya yatırım talebiniz bizi de memnun etti. Somut yatırım projelerinizi bize iletmeniz durumunda değerlendirmeye alırız” şeklinde konuştu.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account