BORUSAN MAKİNA, ELAZIÐ'DAKİ YENİ HİZMET MERKEZİNİ AÇTI

Yazar:Editor
10.10.2011

Borusan Makina'nın Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Muş illerinden sorumlu yetkili satış ve hizmet noktası Fırat Mühendislik firmasının Elazığ'daki yeni hizmet merkezi açıldı.

29 Eylül'de gerçekleşen açılış törenine Elazığ Valisi Muammer Erol, Ak Parti Milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Şuay Alpay, Belediye Başkanı M. Süleyman Selmanoğlu,Borusan Makina İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye İş Makinaları Direktörü Murat Erkmen, Fırat Mühendislik'in kurucusu Ramazan Gürgöze ve Çelikler Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çelik’in de aralarında bulunduğu yaklaşık 600 kişi katıldı.

Borusan Makina İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan Ülke Direktörü Murat Erkmen, bu açılışın Borusan Makina'nın beş yıllık stratejisinin önemli bir parçası olduğunu belirtti. Önümüzdeki dönemde bayi sayılarını 33'e çıkaracaklarını kaydeden Erkmen şunları söyledi:“Bu bölge, önemli bir potansiyele sahiptir.

Bunu geç keşfetmekten dolayı üzgünüm ancak, bayilik verdiğimiz firmanın da ne kadar doğru bir seçim olduğunu gördüm. Bölgeyi iyi bilen, müşterilerle ve yerel resmi otoritelerle iyi ilişkilere sahip olan kişiler işlerinde daha etkin ve başarılı oluyor.

Sadece bu açılışa gelen 600’ün üzerindeki kişi bile bölgenin potansiyelinin ve bölge insanının bayiimize olan olumlu yaklaşımının çok iyi bir göstergesi oldu. Biz burada kendimiz bir şube açmış olsaydık, bu kadar yoğun bir ilgi alabileceğimizi tahmin etmiyorum. Bizim açımızdan başarılı ve heyecan verici bir gün oldu."

Açılan modern tesis, 2.000 m2’si kapalı olmak üzere toplam 8,150 m2’lik alan üzerine kuruludur. 5 adet tam donanımlı gezici servis aracı da bölge müşterilerine kesintisiz hizmet verecek.

2008'de başlayan başarılı bayilik süreci

Fırat Mühendislik'in yönetim kurulu başkanı  Ramazan Gürgöze ise bu yatırımı bölgenin artan iş makinası ihtiyacını karşılamak ve hizmet etkinliğini artırmak için yaptıklarını belirterek şunları söyledi:“Biz zaten sektöre yabancı bir firma değiliz. Kendimize ait beton santrali ve agrega ocaklarımızda çok sayıda iş makinası kullanıyoruz.

Diğer iş kollarımızla birlikte bünyemizde 100 kişi çalışıyor. Bölgemizin önemli bir iş potansiyeline sahip olduğunu bildiğimiz için bu yatırımı yaptık. Bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.

Ben meslek olarak inşaat mühendisiyim. İş hayatımın her alanında en iyisini yapmaya talip oldum. İş yaptığımız her alanda insanlar bizi iyi bilir. Yaptığımız işi hep iyi yapmaya gayret ettik.

Başarımızın temeli buna dayanıyor

Borusan Makina ile 2008 yılından günümüze oldukça iyi bir ivme yakalık. Bölgemizde lideriz. Borusan Makina yetkili satış ve hizmet servisleri arasında da ön saflarda yer alıyoruz. Bunu geliştirmek, daha da etkin bir konuma gelmek istiyoruz.”

Süreklilik arz eden projeler için sürdürülebilir hizmetler

Fırat Mühendislik'in sorumluluk alanında bulunan beş il kapsamındaki tüm satış, kiralama, yedek parça, bakım, onarım ve revizyon hizmetleri bulunuyor.

Borusan Makina, bayilerinden öncelikli olarak süreklilik bekliyor ve kendi iç dengeleri nedeniyle Elazığ bölgesindeki devlet projeleri ve ihaleler süreklilik arz ediyor.

Bölgede yapılacak çok iş olduğunu göz önünde bulunduran Borusan Makina, bayisinin müşteri memnuniyetini sürekli bir şekilde sağlayacağına, Borusan ve Caterpillar markalarına olan güveni pekiştireceğine ve onlar için belirlenen hedeflere ulaşacağına inanıyor. Şirket, bu doğrultuda yeni yatırımlarla hizmet kalitesini ve etkinliğini artırmayı planlıyor.

Borusan Makina, bayilik yapısını en uzak makinanın azami 150 km mesafede olmasına yönelik bir şekilde oluşturuyor. Şu anda 22 aktif bayisi bulunan şirket, bu sayıyı artırmayı hedefliyor. Borusan Makina'nın Türkiye'nin dört bir yanındaki bayilerinde aynı atölye düzeni, renk, donanım ve temizlik standartları bulunuyor.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account