Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nce (TÇMB) iki yılda bir düzenlenen teknik seminerlerin 11’incisi, bu yıl 11-14 Ekim 2011 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek.

Editör
10.10.2011

Türk çimento sektörü, 100 yıldır hizmetinde olduğu ülkemize karşı sorumluluklarının bilinci içinde, sürdürülebilir büyümenin yaygınlaştırılmasında öncü rol oynamaya devam ediyor.

1987’den bu yana iki yılda bir gerçekleştirilen teknik seminerlerin 11’incisi, bu yıl 11-14 Ekim 2011 tarihleri arasında Swissotel Grand Efes İzmir’de düzenleniyor.

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa  Güçlü yaptığı açıklamada,  seminerlerin yerli ve yabancı şirketlerin geliştirdiği yeni teknoloji,hizmet,sistem ya da ürünlerin Türk çimento sektörünün üst düzey yetkililerince tanınmasını ve uluslararası alanda yaşanan gelişmelerin yakından takip edilmesini sağladığını belirterek “Bu yıl ilk kez uluslararası nitelik kazanan TÇMB Teknik Semineri’ne, çimento sektörü ile ilgili sektörlerden yaklaşık 350 yerli ve yabancı şirket temsilcisi katılıyor, bu da Türk çimento sektörüne gösterilen ilginin en önemli ifadesidir” dedi.

Avrupa Çimento Birliği Genel Koordinatörü Dr. Jean-Marie Chandelle , Arap Çimento Birliği Genel Sekreteri Ahmad Al-Rousan, ve Çin Çimento Birliği Başkanı Prof. Lei Qianzhi  de TÇMB’nin misafiri olarak seminere katılarak,  açılış oturumunda birer konuşma yapacaklar.

Seminerde; dünyada yaşanan değişimler, sektörün temel sorunları ve ihtiyaçları ile bağlantılı olarak, sürdürülebilir enerji, enerji verimliliği, atık ısıdan enerji kazanılması, atıklar ve alternatif yakıtlar konuları önemli yetkililer tarafından ele alınacak.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account