Mutfağın değişmez baş elemanlarından ocaklar artık daha rahat, daha emniyetli, daha hızlı ve ekonomik.

Editör
10.10.2011

Solo ve ankastre ev aletleri ve endüstriyel cihazlardan oluşan geniş ürün yelpazesi ile üstün Alman teknolojisini birleştirerek alanında dev bir marka olan Miele, yeni indüksiyonlu ocakları ile fark yaratıyor.

Yeni indüksiyonlu ocaklar gazlı veya elektrikli ocaklardan farklı olarak tencere tabanının çapına göre ısıyı ayarlayarak ve sadece tencereyi ısıtarak enerji kaybını minimuma indiriyor.

İndüksiyonlu ocaklarda ısı kaybı olmadığı için diğer elektrikli ocaklara göre %50 daha az enerji harcayarak pişirme işlemini %30 daha kısa bir zamanda tamamlıyor. Kolay temizlenir


Pişirme sırasında taşma/dökülme olsa bile ısı sadece tencerenin tabanına etki ettiği için, geri kalan alanda yanma olmaz.

Tencere tanıma


Ocak gözü üstüne yerleştirilen tencerenin sadece taban alanı kadar ısınma olduğu için enerji tasarrufu, emniyet ve kullanım kolaylığı sağlar.


Sıcak tutma fonksiyonu

Yemeklerin, tencerenin büyüklüğünden bağımsız olarak, belli bir süre 65°C‘lik ısı ile sıcaklığını koruyabilir.


Esnek pişirme alanı

Her pişirme bölgesi değişken bölge olarak yapılmıştır. Pişirme bölgesine göre 100-280mm çapa sahip kaplar kullanılabilir.


TwinBooster sadece Miele’de

TwinBooster fonksiyonu belirli pişirme alanlarının 15 dakika içinde maksimum  ısı seviyesine ulaşmasını sağlar. Isı 2 kademeli olarak 3700 Watt’a kadar yükselir.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account