Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, Fransa'da 35 milyar Euro maliyetle gerçekleştirilecek 'Büyük Paris Projesi' için risk iştahı yüksek, aktif Türk işadamları ile bahsedilen bölgelerde yatırım yapabilecek sermaye ve teknolojiye sahip Fransız firmaları arasında çok verimli ortaklıklar kurulabileceğini söyledi.

Editör
07.10.2011

 

TUSKON'un, Paris Yatırım Ajansı ve Fransa Yöneticiler ve Girişimciler Federasyonu'yla (FEDIF) birlikte düzenlediği Fransa-Türkiye Yeni Yatırım ve Partnerlik Fırsatları Buluşması İstanbul'da gerçekleştirildi. TUSKON Başkanı Rızanur Meral, Fransa'nın gerek ekonomik büyüklüğü gerekse tüccar bir ülke olması nedeniyle Türkiye için hem önemli bir pazar hem de çok önemli bir tedarikçi durumunda olduğunu bildirdi.

Projeyle ilgili bilgi veren Paris Yatırım Ajansı Başkanı Pierre Simon ise 2025 yılına kadar sürecek kalkınma hamlesi içerisinde 200 kilometre uzunluğunda metro hattı, 75 yeni gar, bin 100 şirketin ve 55 bin kişinin istihdam edileceği uzay üssü ile Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları için bir silikon vadisi inşa edeceklerini kaydetti. Projeyi bugüne kadar Brezilya, Hindistan ile Ortadoğu ve Kuzey Amerika ülkelerinde tanıttıklarını ifade eden Simon, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin büyük destek verdiği Büyük Paris Projesi için Türk yatırımcılarla birlikte çalışmak istediklerini dile getirdi.

Kaynak : Zaman 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account