Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sancak "Ekonomist'in yaptığı araştırmada İzmir'den sadece biz yer aldık. Markamızı toplumun beklentilere göre şekillendiriyoruz" dedi

Editör
07.10.2011

 

Haftalık ekonomi dergisi Ekonomist konut alanında markalaşmayı özendirmek amacıyla yaptığı araştırma için 2 binin üzerinde CEO ve üst düzey yöneticiye anket hazırlayarak gönderdi. Gelen 480 yanıt, Türkiye'nin bugünkü en güçlü konut markalarını ortaya koydu.

Ankete katılan 480 CEO ve üst düzey yöneticinin yüzde 39.6'sı konut edinmeyi düşündüğünü belirtti. Bunların 80.9'u ise seçimini markalı konuttan yana yapacağını söyledi. 

"Beğendiğiniz markanın hangi stratejileri sizi etkiliyor?" sorusuna, ankete katılanların yüzde 40.7'si "prim yapması" olarak cevap verdi. İkinci sırada yaşama kolaylığı sağlayan projeler yapması, üçüncü sırada kaliteli hammadde ve işçilik kullanımı, daha sonra sırasıyla projelere teslim sonrası sahip çıkılması, projede oturmanın itibar sağlaması ve site yönetiminin profesyonelce yapılması CEO'ların etkilendikleri stratejiler arasında. 

2013'TE BİTECEK

Türkiye'nin en güçlü 50 konut markası içinde yer alan Folkart Yapı 2006 yılında Saya Grup (Sancak Yatırım) şirketi olarak İzmir'de kuruldu. İzmir'de "A+ Proje" eksikliğini görerek yola çıkan Folkart Yapı, Folkart Narlıdere ve Folkart Mavişehir projelerinde elde ettiği başarı ile İzmir'in adından en çok söz edilen şirketlerinden biri oldu.

Folkart'ın İzmir'deki 3. projesi olan ve Bayraklı'da inşaatına başlanan Folkart Towers'ın 2013 yılı içinde tamamlanması planlanıyor. Avrupa'nın en yüksek 5. ikiz kuleleri olacak olan Folkart Towers'ın A Kulesi'nin satışa sunulmasının ardından 4 ay gibi bir sürede yüzde 80'i satıldı. Talep üzerine B Kulesi'nin satışına başlandı. 

AYRINTI ÖNEMLİ"

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak "Markamızı içinde yaşamış olduğumuz toplumun beklentilere göre şekillendiriyoruz. Bizim için bir proje ihtiyaç aşamasından başlıyor, teslim süresinin sonrasında bile devam ediyor. Ayrıntılara önem veriyoruz" dedi.

Kaynak : YeniAsır

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account