Varyap Meridian Grand Tower’ın yatırımcısına piyasanın çok üzerinde getiri sağladığını belirten Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, “Bir yıl içinde yaşamın başlayacağı Varyap Meridian’da müşterilerimize kazandırmak için, yeni avantajlar getirmek istedik ” dedi.

Editör
06.10.2011

İstanbul’un yeni finans merkezi Batı Ataşehir’de inşa edilen, Dünyanın En İyi Mimari Projesi Varyap Meridian’ın üçüncü ve son etabı olan Varyap Grand Tower’ın satıştaki daireleri için, özel bir ödeme sistemi uygulanmaya başlandı. Türkiye’nin ilk yeşil gökdeleni Varyap Meridian Grand Tower’ın yeni ödeme sistemine göre, daire fiyatının %1’i peşin alınacak. 8 farklı ödeme seçeneği sunan ödeme sisteminde, %0  ile  %0.90 arasında değişen oranlarda Varyap faiz oranı uygulanacak. %0 faiz uygulamasının geçerli olduğu ödeme seçeneklerinde, 6 ayda bir ödemeli 3 taksit, 12 ay sonra tek ödeme veya 18 ay eşit taksit olacak şekilde vadeler sunuluyor. Belirtilen faiz oranlarının banka faiz oranlarının çok altında olması dikkati çekiyor.

Varyap Meridian Grand Tower’da fiyatlar 386.000 TL’den başlıyor. Stüdyodan 4+1’e kadar farklı tiplerde daire seçenekleri bulunuyor. Dairelerde 5-24 m² arasında değişen büyüklükte kat bahçeleri ve 4-65 m² arasında değişen teraslar yer alıyor. Sakinlerine açık ve kapalı yüzme havuzu, kapalı otopark alanı ve en üst katında sosyal tesis ve seyir terası sunan Varyap Meridian Grand Tower’ın tasarımı gereği her kattaki dairelerin planları da birbirinden farklılık gösteriyor.

Varyap Meridian projesinde 20 ila 61 kata sahip 5 rezidans kule içerisinde 1.500 konutun yanı sıra, Türkiye’nin 7 yıldızlı ilk iş, otel ve kongre merkezi olan Meridian for Business, değişik büyüklükte mağazalar ve iş yerleri ile şekillenen şehir meydanı yer alıyor.

Varlıbaş: “Varyap Ödeme Sistemi yatırımcısına kazanç rekoru kırdıracak.”
Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Varyap Meridian’ın satışa sunulduğu günden bu yana Türkiye ve uluslararası piyasalarda büyük ilgi topladığını söyledi. Projenin İstanbul’un yeni finans merkezi Batı Ataşehir’deki konumunun önemine işaret eden Erdinç Varlıbaş, “Nisan 2009’da satışa çıktığımız rakamlar ile bugün ulaşılan fiyatlar arasındaki kazanç, aynı zaman dilimi içinde Altın, Dolar, Euro, Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili gibi yatırım araçlarının getirilerinin çok üzerinde olmuştur. Projenin, yatırımcısına bundan sonra da büyük getiri sağlayacağına inancımız tam olup, hamlelerimiz hazırdır. Müşterilerimizi sevindireceğiz” dedi.  Erdinç Varlıbaş, sözlerine şöyle devam etti:

“ Varyap Meridian’da yaşamın yakın zamanda başlayacak olması ve finans merkezi projesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek olmasının Bakanlar Kurulu tarafından kabulü sonrasında müşterilerimize daha fazla nasıl avantaj sağlayabiliriz üzerinde çalıştık. Uphill Court’un ilk dönemlerinden başlayarak Varyap Meridian’ın bugününe kadar elden bırakmadığımız “müşterilerimiz ortağımızdır” prensibine bağlı kalmak bizi sürekli müşterilerimize avantajlar sağlamaya yöneltiyor.

Sektörde diğer kuruluşların avantaj olarak sunduklarını incelediğimizde, müşterilerimize daha çok fayda sağlayacak bir sistem geliştirmeye karar verdik. “Düşük peşinat, düşük faiz oranı, ödenebilir vade” temeline oturan ödeme planları ile Varyap Ödeme Sistemi, müşterilerimize gerçek anlamda yatırım-kazanç modelinin nasıl olması gerektiğini gösteriyor.”

Bu çerçevede Varyap Meridian’dan konut almak isteyen müşterileri desteklemek ve rahatlatmak üzere, %0’dan başlayan ve peşinata göre belirlenen % 0.44, % 0.66 , % 0.77 ve % 0,90 faiz oranları ile 12, 18, 24 ve 30 ay vade uyguladıklarını belirten Erdinç Varlıbaş, “Varyap Meridian’ın üçüncü etabı olan 412 daireden oluşan Varyap Grand Tower inşaatını da planladığımız gibi 2012 sonunda tamamlayacak ve daire sahiplerine teslim edeceğiz. İlk etap müşterilerimiz ise 2011 yılı sonunda dairelerini teslim alacaklar” şeklinde konuştu.
 

VARYAP ÖDEME PLANLARI

 

PEŞİN ÖDEME

BANKA KREDİSİ

YA DA PEŞİNAT

VARYAP

FAİZ ORANI

TAKSİT SAYISI

ÖDEME ŞEKLİ

1%

Minimum %75

0%

1

12 Ay Sonra Tek Ödeme

1%

Minimum %75

0%

3

6 Ayda Bir Ödemeli 3 Taksit

1%

Minimum %75

0%

18

18 Ay Eşit Taksit

1%

Minimum %60

0,44%

4

6 Ayda Bir Ödemeli 4 Taksit

1%

Minimum %60

0,44%

24

24 Ay Eşit Taksit

1%

Minimum %40

0,66%

24

24 Ay Eşit Taksit

1%

Minimum %20

0,77%

24

24 Ay Eşit Taksit

1%

Minimum %20

0,90%

30

30 Ay Eşit Taksit

1%

Minimum %75

0,90%

1

30 Ay Sonunda Tek Ödeme

 

 
“Yabancıya konut satışı bizim için petrol bulmaya benziyor”
Türkiye’nin karşılıklılık anlaşması bulunan ABD, AB ülkeleri ve İsrail’in haricinde yeni oluşan Ortadoğu düzeni, Rusya ile gelişen sıcak ilişkiler ve Asya-Pasifik ülkelerinin yeni normaldeki yükselen  konumları  dolayısıyla, bu ülkelerden büyük bir konut yatırımcı potansiyelinin olduğuna dikkat çeken Varlıbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Uluslararası boyutta cazibe merkezi haline gelen İstanbul'un uluslararası finans merkezi olması amacı doğrultusunda yabancılara da hizmet verebilecek şekilde gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. Yabancıların Türkiye'den gayrimenkul alabilmesinin önünü açacak Mütekabiliyet yasa taslağının hazırlıklarına başlanması, gayrimenkul sektöründe de heyecan yaratan bir gelişme olmuştur. Yabancılara konut satışının önünü açacak mütekabiliyet yasası çalışmalarından dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar’a teşekkür ediyoruz.”

Yakın zamanda yasanın yürürlüğe girmesi ile Türk konut sektörünün petrolü bulmuş gibi sevineceği değerlendirmesini yapan Erdinç Varlıbaş, “ Hiçbir tanıtım faaliyetimiz olmamasına rağmen Varyap Meridian da satışların %7’sini 20 değişik ülkeden müşterilerimize sattık. Aralarında ABD, Avrupa birliği ülkelerinin yanında alımda çok ısrarcı olan Rusya, Güney Kore, Avusturalya, Kanada, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Kuveyt gibi ülkelerin vatandaşları var. Yasanın yürürlüğe girmesi ile yabancılara satışların kısa vadede %100’ün üzerinde olacağını düşünüyoruz. Cari açık problemi yaşayan Türkiye ekonomisine yeni bir etken parametre gelecek” dedi.

Varyap Meridian da işyerleri satışa çıkıyor, otele marka zincir geliyor
Varyap Meridian’da yaşamın yakın zamanda başlayacak olması ile birlikte sınırlı sayıda ve değişik büyüklüklerdeki işyeri ve dükkanların önümüzdeki ay açık artırma yöntemi ile satışa çıkacağını açıklayan Varlıbaş, “İşyerleri ve dükkanlar için bize ve proje ortağımız Emlak Konut GYO’ya ulaşan talepleri değerlendirmek üzere karar aldık. Sınırlı sayıdaki işyeri ve dükkanların satışını gerçekleştireceğiz. Oluşan talebin yüksekliği projenin değerini bir kez daha ortaya koydu. Bu bakımdan müşterilerimiz adına da çok sevinçliyiz” şeklinde konuştu.

Varyap Meridian’ın karma bir proje olduğunu vurgulayan Erdinç Varlıbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Projemiz içindeki otel binamız için dünyanın önde gelen otel zincirleri ile alternatifli yatırım ve işletim modelleri üzerinde görüşmelere başladık. Birçok zincirin bölgeye olan ilgisi, özellikle Türkiye ekonomisinin göstermiş olduğu olumlu performans, finans merkezi projesinin hayat geçişi ve Varyap Meridian da yaşamın başlıyor olması ile daha da arttı. Varyap Meridian’a ve bölgeye yakışacak bir markanın yakın zamanda seçimini yapmayı hedefliyoruz.”

Kaynak: İnşaat&Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account