Soyak Holding, Halkalı'da Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı modeliyle hayata geçireceği 1000 konutluk yeni projesi Evostar'ıı satışa sundu.

Editör
06.10.2011

 

Evostar projesinde tanıtıma özel olarak metrekare fiyatları 2 bin 200 liradan başlatıldı. Şu anda bölgede konutların metrekare fiyatlarının 2 bin 500 ile 2 bin 600 liradan satıldığını söyleyen Soyak Holding CEO’su Emre Çamlıbel, Evostar’da metrekare fiyatları 2 bin 200 liradan başlatarak, yüzde 15-20’lik fiyat avantajı sağladıklarını belirtti. Soyak Evostar’da fiyatlar, 81 bin liradan başlıyor.

Tasarruflu proje olacak

Soyak Evostar’ın 40 bin metrekare alan üzerinde kurulacağını ifade eden Çamlıbel, proje hakkında şu bilgileri verdi: “1000 konuttan oluşan yeni projemiz Soyak Evostar’da, 81 bin liradan başlayan stüdyolar, 117 bin liradan başlayan 1+1’ler, 158 bin liradan başlayan 2+1’ler, 209 bin liradan başlayan bahçeli dubleksler ve 266 bin liradan başlayan 3+1’ler bulunuyor. Tanıtıma özel fiyat avantajı ile satışa sunulan projede 120 ay için yüzde 5 peşinat ve yüzde 0.99 faiz oranı uygulanıyor. Projeden 200 milyon lira ciro bekliyoruz. Emlak Konut GYO’nun payı da 50 milyon lira olacak. Projenin Eylül 2013’te tamamlanarak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.”

Toplam 6 bin konut

Emre Çamlıbel, Soyak Holding’in konsolide olarak 2011 yılında 1 milyar lira ciro hedefi bulunduğunu, yılı kapatmadan birkaç proje daha sunacaklarını belirterek, “Halkalı bölgesinde tanıtımını yaptığımız Evostar ile 6 bin konut tamamlamış olacağız. Bu projelerin toplam değeri de yaklaşık 1 milyar lirayı buluyor” diye konuştu. Çamlıbel, İstanbul’da Zincirlikuyu’da rezidans projeleri olduğunu, Soyak Mavişehir’in ikinci etabına başlayacaklarını, ekimde İzmir’de Zeytinalanı bölgesinde 250 bahçeli evden oluşan projelerini sunacaklarını, bu yıl Soyak’ın 2 şehirde 7 konut projesini satışa sunmuş olacağını kaydetti.

TOKİ Emlak Dairesi Başkanı ve Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Seydi Karaoğlu, Küçükçekmece ilçesinde yer alan eski adı Halkalı olan, şimdi Atakent Mahallesi adını alan yerleşim alanının 8 milyon metrekare üzerinde kurulduğu belirterek, “Bu yerleşim proje alanı Ataköy ve Ataşehir’den daha cazip yaşanabilir mekan olacak” dedi. 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account