Varyap-Gap İnşaat Ortaklığına Büyük İlgi

Editör
05.10.2011

 

Varyap-Gap İnşaat ortak girişiminin Ataşehir'deki dev projesi, Dubai'deki fuarda Arap ve uluslararası yatırımcıların ilgi odağı oldu

VARYAP-Gap İnşaat Ortak Girişimi tarafından İstanbul Ataşehir'de hayata geçirilecek proje, gayrimenkul dünyasının gözde fuarı Dubai Cityscape Global 2011'de yatırımcılardan yoğun ilgi gördü. Varyap-Gap İnşaat standını ziyaret eden Şeyh Rashid Maktoum, projeyi yakından takip edeceğini söyledi. Başbakanlık TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO'nun 2010'da gelir paylaşımı modeli ile açtığı ihaleyi kazanan Varyap- Gap İnşaat Ortak Girişimi projeyi İstanbul Uluslararası Finans Merkezi kapsamında inşa edecek. Yeni yaşam merkezinin toplam inşaat alanı yaklaşık 700 bin metrekare olacak. 

Sektöre Heyecan Getirecek 

Gap İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Taçyıldız, Ataşehir'deki proje ile Türkiye İnşaat sektörüne farklılık ve yeni bir heyecan getirecek lerini belirtti. Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş ise her iki şirketin uluslararası alanda birçok ilke imza attığını ve sektörlerinin önde gelen kuruluşları arasında yer aldığını vurgulayarak, "Türkiye için değer yaratacak dünya çapındaki bu projede bir konsorsiyum şeklinde yer almamız gücümüze güç katacaktır" dedi. 

'Projeyi yakından takip edeceğim'

VARYAP - GAP İnşaat standını ziyaret eden Şeyh Maktoum, proje ile özel olarak ilgilendi. Ülkesindeki fuara katılımları nedeniyle GAP İnşaat ve Varyap'a teşekkür eden Maktoum, detaylı bilgi aldığı bu iddialı projeyi yakından takip edeceğini vurguladı. 

Kaynak: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account