Estetik Tasarım, Yüksek Performans ve İleri Teknoloji Arıston Next Hermetik Şofben'de Buluştu

Editör
04.10.2011

Ev ve endüstriyel alanların ısıtma ve sıcak su ihtiyacına entegre çözümler sunan yenilenebilir enerji teknolojileri, kombi ve termosifon ürünleri ile pazarın güçlü üreticileri arasında yer alan Ariston Thermo Group, yeni nesil ürünü NEXT hermetik şofbeni Avrupa ile eş zamanda Türkiye’de de satışa sundu.

11 ve 14 litre kapasitelerde 2 farklı modeli bulunan NEXT hermetik şofbene komutlar, pratik kullanım özelliğine sahip DIGITAL ekranı üzerinden veriliyor. NEXT hermetik şofben, sıcak su ihtiyacına en yüksek performansla yanıt verirken, su aşırı basınç valfi, donmaya karşı koruma, alev emniyet sensörü ve aşırı ısınma sensörü ile maksimum seviyede emniyetli kullanım sunuyor. 

Enerjiyi  %90’ın üzerinde verimli kullanarak düşük gaz tüketimiyle yüksek verim sağlayan ürün,  güneş enerji sistemi ile de kullanıma uyumlu. Akıllı şofben, alevin sönmesi durumunda otomatik olarak gazı kesiyor, suyun aşırı basınçlı olması durumunda ise basınç valfi devreye girerek basıncı kontrol altına alıyor. 

Yüksek teknolojik özelliklerle donatılan Next hermetik şofben kullanılacak suyun sıcaklığını, belirlenen sıcaklık ayarına ulaştıktan sonra sabitliyor.  Bu sistem, suyun istenilen sıcaklık seviyesinde kesintisiz olarak kullanılmasına imkan veriyor.  

ARISTON THERMO GROUP HAKKINDA 

Ariston Thermo Group ısıtma  ve kullanım suyu sistemlerinin üretim ve pazarlamasında lider olan çok uluslu bir şirkettir. 2010 yılında 1.2 milyar Euro ciro elde eden Ariston Thermo Group, yılda 6.5 milyon adet ürün üretmektedir. 10 ülkeye yayılmış 19 üretim tesisi, 6.800 çalışanı ve 26 ülkede 40 şubesi ile 150’den fazla ülkede dağıtım ağına sahiptir. Ariston, Elco ve Chaffoteaux ana markaları altında ısıtma sistemleri ve servislerinde çok geniş bir ürün gamına sahiptir. Grup enerji verimliliği konusundaki verdiği önemi yenilenebilir enerji sistemlerine yapılmış olan güçlü yatırımlarla ve yüksek tasarruf sağlayan yoğuşmalı kombiler, güneş panelleri, ısı pompaları ve yüksek kapasiteli su ısıtıcıları geliştirerek desteklemektedir.

Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account