DÜNYADA BİR ALIŞVERİŞ MERKEZİ İÇERİSİNDEKİ İLK BUZ MÜZESİNİ TASARLADI, MİMARİ PROJESİ İLE AVRUPA’DA ÖDÜL KAZANDI!

Editör
26.09.2011

Bugün, Londra The Park Lane Hotel’de düzenlenen törende ödül plaketlerini Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri (International Property Awards) Yönetim Kurulu Başkanı Stuart Shield’ten alan Türk mimarlar Çağla Akyürek Elmas ve Can Elmas, buz sergilerinin normalde soğuk iklimli ülkelerde, kış aylarında açık havada gerçekleştirildiğini, bu tarz bir sergiyi bir Alışveriş Merkezi içerisinde mimari projeleri ile kalıcı Müze konseptinde hayata geçirdikleri için, dünyada bir ilki başarmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. 

2 günlük Gayrimenkul İş Zirvesi’nin Yuvarlak Masa toplantısında Y. Mimar Çağla Akyürek Elmas, dünyanın ileri gelen gayrimenkul otoritelerine Magic Ice projesini ve ülkemizdeki yatırım fırsatlarını anlatma, ayrıca onları farklı projelerde Türkiye’ye yatırım yapmaya davet etme fırsatını buldu.

Törende yaptığı teşekkür konuşmasında İsveç’in Torne nehrinden çıkartılıp, İstanbul’a getirilen yüzlerce ton buzun bozulmasını önlemek için,Buz Müzesini projelendirme aşaması dahil 130 gün gibi kısa bir sürede hayata geçirdiklerini anlatan Çağla Akyürek Elmas, lokal bir proje ile Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri jürisi tarafından Avrupa Gayrimenkul ödülüne layık görülmelerinin kendileri için oldukça motive edici olduğunu belirterek, ödülü hem kendileri hem de bu inanılmaz projeye emeği geçen tüm çalışma arkadaşları ve iş ortakları adına da aldıklarını belirtti. 

Uluslararası alanda en yüksek mükemmeliyet standardı sayılan yarışmanın 2011 jürisinde Ulusal Gayrimenkul Uzmanları Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Peter Bolton King, Kraliyet Yeminli Müfettiş ve Müşavirler Enstitüsü Başkanı David Dalby (RICS), İskoçya Kraliyet Bankası’ndan (RBS) Mike McNamara ve Google’un İngiltere Mali İşler Yöneticisi James Bacon’ın da aralarında yer aldığı 80 profesyonel bulunuyordu.

Yarışmada ödül kazananlar 1 yıl boyunca çeşitlik etkinliklere katılma, uluslararası platformda projelerini ve firmalarını tanıtma imkanı elde ediyor.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account