Küçük ofisler ve endüstriyel tesisler, 
Daikin EWA/YQ~BA serisi ile serinliyor

Editör
26.09.2011

Yeni ‘EWA/YQ~BA’ serisinin eklenmesiyle, küçük soğutma grubu segmentini de (17 ila 75 kW soğutma kapasitesi aralığı, 1 veya 2 devreli yedi boyut) içine alacak şekilde genişletilen Daikin inverter scroll ürün yelpazesi, en yüksek verimlilik, tasarruf ve konfor düzeyleri gerektiren uygulamalar için uygun hale geldi.

Daikin’in yeni EWA/YQ~BA serisinde kullanılan entegre inverter teknolojisi, kompresör devrini gerçek soğutma/ısıtma talebine göre ayarlayarak soğutma grubunun, termal yük koşullarından bağımsız olarak optimum verimlilikte çalışmasına olanak sağlıyor.

Yalnızca yeterli gücün tüketilmesi sayesinde, yıllık işletme maliyetleri en aza iniyor ve soğutulmuş su sistemi maliyetinin geri ödeme süresi kısalıyor.

Kompresörün tam olarak gereken devirde çalıştırılması, enerji tüketimine yol açan çalışma başlatma ve durdurma işlemlerini ortadan kaldırıyor. 

Böylece sadece verimlilik yükseltilmiyor, aynı zamanda optimum konfor ve teknik performans da sağlanıyor. Sunulan avantajlar arasında aşırı kararlı çıkış suyu sıcaklıkları, daha düşük çalışma sesi seviyeleri, sistem talebine daha hızlı yanıt verme, daha düşük başlangıç akımı gereksinimlerinin karşılanması ve optimum güç faktörü (daima > 0,95) yer alıyor.

Fan kontrolünün de invertere dayalı gerçekleştiği Daikin EWA/YQ~BA serisinde yeni soğutma grupları da 4,5'a varan ESEER değerleriyle sınıfının en iyi kısmi yük performansına sahip.

Geniş uygulama alanı

Konfor ve tuzlu su uygulamaları da dahil proses soğutma/ısıtma uygulamaları için oldukça elverişli bir yapıya sahip bu yeni üniteler, geniş ortam koşulu aralıklarında çalışabiliyor.

Verimli bakım ve uzun sistem ömrü için önemli bileşenlere kolayca ulaşılabilecek ve servis işlemleri kolayca gerçekleştirilebilecek şekilde tasarlanan ünitelerin, yalnızca soğuk ve heat pump modelleri bulunuyor.

Temel hidrolik modülü, fabrikada monte edilen bir opsiyonel pompa veya yüksek ESP'li pompa ile donatılabiliyor. Denge kabına ihtiyaç bulunmuyor; bu da sistemin geri ödeme süresini daha da kısaltıyor. Üniteler bir dijital kumanda içeriyor, ek bir uzaktan kumandayı ve yaygın şekilde talep edilen aksesuar kitlerini de destekliyor.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account