Hukukçu, yönetici, doktor ve finansçıların öncelikli tercihi AURA oldu!

Editör
26.09.2011

İstanbul'un tam donanımlı rezidans projelerinden biri olan AURA Residence’ta, teslime çok az kala dairelerin yüzde 85’i satıldı. Merkezi lokasyonu ile göz dolduran AURA’da daire satın alanların meslek grupları içinde ise ilk sırayı hukukçular ve yöneticiler, ikinci sırayı finansçı ve işletmeciler, üçüncü sırayı doktorlar ve serbest meslek sahipleri alıyor.

Kalan sınırlı sayıda konut ve ev-ofis için Ekim ayı sonuna kadar devam edecek olan “3 seçenekli ve sıfır faizli ödeme planı” ile AURA’lı olmak çok kolay.

Avrupa’nın en büyük Adliye Sarayı’na 600 metre uzaklıkta bulunan AURA’dan daire alanların yüzde 40’ını hukukçular ve yöneticiler oluşturuyor. Aura’nın arsası ticaret ve rezidans imarlı olduğu için hem rezidans hem de işyeri, büro, ofis işlevinde kullanılabiliyor.

Ticaret imarlı yapısı AURA’yı daha değerli kılıyor ve AURA yüzde 21’lik bir oran ile finansçı ve işletmeciler tarafından tercih ediliyor. Kadıköy-Kartal metro durağına birkaç dakikalık yürüme mesafesinde olan AURA, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 15 dakika mesafede.

Eksiksiz sosyal donatıları ile fark yaratan projeden konut satın alanların yüzde 10’u ise doktorlar ve serbest meslek sahipleri.

Propa İnşaat, geriye kalan sınırlı sayıda ev-ofisleri cazip fiyatlar ve ödeme koşulları ile satışa sunuyor. 48 metrekare daireler 144 bin ila 155 bin TL, 61 metrekare 1+1 daireler 209 bin ila 215 bin TL arasında değişiyor. 79 metrekare özel bahçe kullanımlı 1+1 daireler 197 bin TL ve 121 metrekare bahçe kullanımlı 2+1 daireler ise 315 bin TL’ye alıcılarını bekliyor.

Aralık ayında sahiplerine teslim edilecek projede kalan sınırlı sayıdaki konut için uygulanan “3 seçenekli ve sıfır faizli ödeme planı”nın birinci seçeneğinde; satış bedelinin yüzde 10’u peşin ödeniyor, yüzde 20’lik kısmı için 3 ay vadeli senet alınıyor, yüzde 70’lik kısmı için 24 ay sıfır faizli kredi kullanılıyor.

İkinci seçenekte; satış bedelinin yüzde 10’u peşin ödeniyor, yüzde 30’luk kısmı için 3 ay vadeli senet alınıyor, yüzde 60’lık kısmı 36 ay sıfır faizli kredi ile ödeniyor. Son seçenekte ise satış bedelinin yüzde 10’u peşin ödeniyor, yüzde 40’lık kısmı için 3 ay vadeli senet alınıyor, yüzde 50’lik kısmı 48 ay sıfır faizli kredi imkânı sunuluyor.

AURA, Kartal, Pendik, Maltepe denizyolu ulaşım noktalarına yakınlığı sayesinde, alternatif güçlü ulaşım akslarının kesiştiği bir noktada ve TEM bağlantı noktasında konumlanıyor.

Çevresi AVM’ler ve hastanelerle donatılmış durumda. Propa İnşaat İcra Kurulu Başkanı Can Reşit Özçiçek, bu güçlü konumu ve Adliye, metro, Marmaray gibi prim yaratan özellikleri ile AURA’da ev-ofislerin alırken kazandıran önemli bir yatırım olduğunu vurguluyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account