19. Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’ne paralel olarak düzenlenen ve en yeni sektörel uygulama ve çarpıcı aktivitelerin yer aldığı fuar, çok yoğun ilgi görerek binlerce ziyaretçiyi ağırladı. 18’i yabancı 117 firmanın katıldığı fuarı 5 gün boyunca yaklaşık 14 bin kişi ziyaret etti.

Editör
26.09.2011

Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı tarafından 11-15 Eylül tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan 19. Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi ve Fuarı çok yoğun ilgi gördü.

Almanya, İngiltere, Fransa, ABD, Belçika, Sri Lanka, Rusya, Kore, Yunanistan, Makedonya, İspanya, Hindistan ve Singapur’un da bulunduğu 18 ülkeden 117 kuruluş fuarda yer aldı.  İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki son yeniliklerin sergilendiği fuarı 5 gün boyunca yaklaşık 14 bin katılımcı ziyaret etti.

İkon Events’in organize ettiği fuarda, iş güvenliği malzemeleri, iş elbiseleri, yol ve trafik güvenliği, kişisel koruyucular, yangın güvenliği, ölçümleme teknolojileri ve dedektörleri, yükleme-boşaltma-kaldırma-stoklama ekipmanları, çevresel hijyen ve sınai temizlik malzemeleri sergilendi.

En çok ilgiyi tırmanma gösterisi çekti

Fuar kapalı alanının dışına kurulan dev platformla yüksekte çalışma iple erişim özel eğitim gösterisi, katılımcıların ve ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği uygulama oldu. Fuarda ayrıca İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi Müdürlüğü (İSGÜM) tarafından Gezici İş Sağlığı Üniteleri ile ücretsiz sağlık taraması hizmeti verildi.  İleri teknoloji ürünü Yangın Simülasyon Eğitim Cihazı da fuarın ilgi çeken ürünleri arasında yer aldı.
 

Çok etkili bir organizasyona imza attık

19. Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi ve Fuarı’nda beklediklerinin üzerinde bir ilgiyle karşılaştıklarını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Organizasyonumuza katılan konuk bakanlar ve uzmanlar, hem kongreyi, hem de fuarı çok başarı buldu.

İş Sağlığı ve Güvenliği alanında uluslararası ölçekte önemli ve etkin bir adım attık.Türkiye’nin son yıllarda yakaladığı uluslararası itibarı biraz daha güçlendirmiş olduk.19. Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi ve Fuarı,Türkiye ve diğer katılımcı ülkeler için çok büyük katkılar sağladı” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account