ORAL MIMARLIK‘AVRUPA’NIN EN IYI KONUT MIMARISI’ÖDÜLÜ ALDI

Editör
26.09.2011

Google ve Bloomberg Televizyonu işbirliği ile düzenlenen Dünya’nın en önemli gayrımenkul yarışması 2011 Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri (www.propertyawards.net) sonuçları 23 Eylül’de Londra’da düzenlenen törende açıklandı.

Türkiye’den Oral Mimarlık, Kırklareli ilinin Demirköy ilçesinde, ‘Palivor Çiftliği’ için tasarladıkları Günışık Çiftlik Evi projesi ile ‘Avrupa’nın En iyi Konut Mimarisi’ (Best Architecture Single Residence Europe) dalında büyük ödüle layık görülerek, Avrupa’dan katılan yarışmacılar arasında en yüksek dereceyi aldı. 

Oral’lar ayrıca Palivor Çiftliği ile ‘En İyi Çok Uniteli Gayrımenkul Geliştirme’ ve ‘En İyi Gayrımenkul Pazarlama’ dallarında 5 Yıldız alarak, Türkiye’den katılan yarışmacılar arasında bu dallarda  en yüksek dereceye layık görüldüler.

Avrupa Gayrimenkul ödüllerinin 80 jüri üyesinin arasında Google İngiltere başkanı James Bacon, İngiliz Gayrimenkul Federasyonu CEO’su Peter Bolton King, Kraliyet Mühendisler Odası Birliği Başkanı David Dalby ve Royal Bank of Scotland’dan Ike McNamara bulunuyor.

Ödülleri, Oral Mimarlık ve  Avcı Gayrımenkul ortakları Yüksek Mimar Kerem Oral ve Emre Oral birlikte aldı.  Oral’lar “Avrupa’nın en iyi konut mimarisi seçilen Günışık adlı Çiftlik Evi’nin dünya çapında öneme sahip bir ödül ile onurlandıran değerli jüri üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Bu ödülün çok değer verdiğimiz Kırklareli ilimizin ilçe ve köylerinin güzelleşmesine, değerlenmesine katkıda bulunmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

Oral’ların Avrupa şampiyonu olan Günışık Çiftlik Evi Projesi Asya Pasifik, Afrika, Amerika, ve Orta Doğu bölgelerinin en iyi projelerinin katıldığı 2011 Dünya Gayrimenkul Ödülü  için yarışacak,  sonuçlar Aralık ayında Londra’da yapılacak bir törenle duyurulacak.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account