Konya Büyükşehir Stadı inşaatı ihalesini 93.849.000 TL bedelle İttifak Holding A.Ş.’nin inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirketi Seha Yapı kazandı.

Editör
26.09.2011

Konya’daki yenilikçi projelerin önde gelen ismi Seha Yapı, Konya Büyükşehir Stadı’nı da inşa edecek. Konya Büyükşehir Stadı inşaatı ihalesini 93.849.000 TL bedelle kazanan Seha Yapı stadı, yer tesliminin yapılmasından itibaren 660 takvim günü içinde tamalayarak Konyalılar’ın hizmetine sunacak.

38 bin kişi kapasiteli, tribün kısımları kapalı, çelik ve betonarme spor kompleksi olarak planlanan yeni stadyumun projesini kazandıkları için mutluluk duyduklarını belirten Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun “Seha Yapı olarak böyle bir projenin içerisinde bulunmaktan, en önemlisi de Konya’nın ihtiyacı olan böyle bir stadyumun şirketimiz tarafından inşa edilmesinden son derece mutluluk duyuyoruz.

İnşa süreçleri kalite ve zaman ölçütlerinden taviz vermeden tamamlanacak, şehre yeni bir eser kazandırılacaktır” dedi.Hüdaverdi Dursun stadın, şehirleşmenin gelişen bölgesi Selçuklu’da yapılacağını belirterek “Seha Yapı olarak beş yılda 6 binin üzerinde konutun yanı sıra, alışveriş merkezleri, altyapı, köprü ve yol projeleri ürettik.

Konya’nın yıllık en fazla konut üretme kabiliyeti ve kapasitesine sahip inşaat firması konumundayız. Konyalılar, şehre yakışır modern ve bir o kadar da dikkat çekici bir tesise kavuşacaklar” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account