Malezyalı Khazanah fonunun şirketi Integrated Healthcare, Türkiye'de sağlık alanında yatırım için görüşmeler yapıyor.

Yazar:Editor
23.09.2011

Malezyalı devlet fonu Khazanah Nasional'in, Acıbadem'den hisse almak için görüşmeler yürüttüğü bildirildi.Reuters'un kaynaklarından birine dayandırdığı habere göre, Khazanah'ın yüzde 70'ine sahip olduğu sağlık birimi Integrated Healthcare'in görüşmelerde danışmanlığını Deutsche Bank yapıyor.

Şatışta birden çok alıcının olduğu ve Integrated Healthcare'in de satışla ilgilenen gruplardan bir tanesi olduğu belirtilen haberde, işlemin aralık ayında tamamlanabileceği belirtiliyor.

Acıbadem Sağlık'ın sermayesinde yaklaşık yüzde 92 paya sahip olan Almond Holding, 19 Ağustos'ta yaptığı açıklamada, elinde tuttuğu bir kısım Acıbadem hissesi için çeşitli yatırımcılarla ön görüşmeler yaptığını duyurmuştu.

Dubai merkezli Abraaj Capital ve Aydınlar ailesinin sahibi olduğu Almond Holding'e satışta Bank of America Merrill Lynch ve Goldman Sachs danışmanlık yapıyor. Abraaj Capital'in Almond'da yüzde 46 hissesi bulunuyor.

Bu hafta çıkan bir haberde, ilgilenen şirketlerden Fortis Healthcare'in görüşmelerden çekildiği belirtilmişti. Bir diğer bankacılık kaynağı ise Acıbadem'in, Blackstone,  TPG Capital ve Advent International gibi birden çok özel sermaye fonundan ilgi çektiğini söylemişti.
 

KAYNAK:Dünya Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account