Merkezi İzmir'in ardından en fazla yatırımı Ankara'ya yapan Tesco Kipa, Başkent'teki 6. mağazasını hizmete açtı.

Editör
23.09.2011

Tesco Kipa, merkezi İzmir'den sonra en çok yatırımı Başkent'te yaptı.Tesco Kipa'dan yapılan açıklamada, geçtiğimiz günlerde Başkent'teki altıncı mağazasını hizmete açan Kipa'nın, 800 Ankaralıya istihdam sağladığı belirtildi.

Kipa'nın, merkezi olan İzmir'in ardından en fazla yatırımı Ankara'ya yaptığı kaydedilen açıklamada, Başkent'teki ilk mağazasını dört yıl önce faaliyete geçiren Kipa'nın, kentte üç adet extra ve üç adet hipermarketi bulunduğu hatırlatıldı.

Tüketici bütçesi lehine fiyat politikası yürüten Kipa'nın, kent genelinde yaklaşık 25 bin metrekarelik net satış alanında hizmet verdiği kaydedildi.

Açıklamada, Tesco Kipa Extra Format Anadolu Bölge Direktörü Fatih Aral'ın, "Kipa'nın, merkezi İzmir'deki mağaza sayısı kadar Ankara'da da mağazası var. Hatta, en yeni formatımız olan Extra mağaza sayısının en çok olduğu kent Ankara.Başkentin en önemli 6 noktasında hipermarket ve extra formatındaki mağazalarımız ile hizmet veriyoruz.

Ankara'da bu kadar yoğunlaşmamızın sebebi müşteri talebi. Özellikle unlu mamullerimiz, taze reyonlarımıza yoğun ilgi gösteriyorlar. Okul döneminde ise kırtasiye ve okul tekstili ihtiyacında Kipa'yı tercih ettikleri için Ankaralı müşterilerimize teşekkür ediyoruz" şeklindeki görüşlerine de yer verildi.

Açıklamada, müşterilerin talepleri doğrultusunda yeni mağaza formatları geliştiren Kipa'nın, İzmir'de ilk mağazasını 1994 yılında hizmete açtığı, ülke genelinde 131 olan mağaza sayısını 2011 sonuna kadar 150'ye çıkarmayı hedeflediği de belirtildi.
 

KAYNAK:Dünya Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account